Romány

Bavilo ma žiť (Abbie Fabiaschi)

Kniha Bavilo ma žiť ma zlákala svojou krásnou obálkou. Ale pevne som verila, že obsah bude tiež stáť za to. A bezpochyby stál.

Zaujímavo smutný príbeh je napísaný tak, že vás od začiatku vtiahne a ani neviete ako a kniha je prečítaná.

“Požiadal som o ruku ženu, ktorou Maddy bola v konkrétnej chvíli. Oženil som sa so štádiom, aj ona saj za jedno vydala. Zmenili sme sa. Navzájom sme sa prispôsobili našim zmenám.”

Madeline, ktorá skočila zo strechy knižnice zanechala po sebe dcéru Eve a manžela Bradyho bez akéhokoľvek listu na rozlúčku a nikto nevie pochopiť, prečo to Maddy urobila. Veľa z jej života prezradí denník, ktorý si písala. Ale ani posledný záznam im nepovie odpoveď na nich najčastejšiu otázku prečo? Brady obviňuje seba a Eve si myslí, že za to môže ona.

Kniha je písaná po kapitolách, ktoré sú delené ešte na tri časti a to na rozprávanie Madeline (áno, rozpráva z neba, ale nebude vám to vadiť), Eve a Bradyho.

“Aby sme prečítali všetko, čo bolo kedy napísané, na to nemáme dosť času a preto je dôležité si správne vybrať. “

Maddy sa snaží ovplyvňovať rozhodnutia Eve a Bradyho a tu som začala aj ja premýšľať o tom, či je možné, že sme niektoré rozhodnutia v živote spravili na základe vsugerovania niekoho, kto už odišiel a dáva na nás pozor “zhora”. Hoci si možno myslíme, že to bolo naše rozhodnutie.

Kniha je skvelá pre ženy každej vekovej kategórie. Myslím, že si tam každá nájde aj niečo zo svojho života. Možno aj poučenie, aby sme si užívali chvíle so svojimi najbližšími pokiaľ ich máme pri sebe, lebo nikdy nevieme, čo sa môže stať. A hoci je celá kniha smutná, tak na koniec si pripravte vreckovky, lebo tam sa vám určite zídu. Koniec ma naozaj dostal.

“Koniec závisí od začiatku.”

Takže jednoznačne odporúčam. Teraz je ideálny čas na čítanie vonku, či už v parku alebo na terase. Príjemná oddychovka ku káve alebo limonáde. Vhodné aj ako darček pre ženu.

Knihu môžete zakúpiť priamo na stránke vydavateľstva:

Titul: Bavilo ma žiť

Originálny názov: I liked my life

Počet strán: 304

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Ikar

Foto: Drominicka

0 comments on “Bavilo ma žiť (Abbie Fabiaschi)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: