Romány

Záhrada nových začiatkov (Abbi Waxmanová)

Pri výbere knihy Záhrada nových začiatkov od Abbi Waxman som bola dosť povrchná. Priznám sa, že knihu som vyberala hlavne kvôli krásnej obálke. Dokonca som iba zhruba vedela, o čom bude.

Hlavná hrdinka Lilian prišla pred štyrmi rokmi o manžela. Pracuje ako ilustrátorka vo vydavateľstve učebníc. Šéfka jej zadá ilustrovať knihu o zelenine. Podmienka je, že absolvuje záhradkársky kurz. Lilian ponuku akceptuje a už najbližšiu sobotu vyráža do botanickej záhrady spolu so svojimi dcérami a sestrou. Aby som nezabudla, Lilian stále nie je pripravená začať randiť. Až pokiaľ nepríde na kurz, kde je lektorom sympatický Edward…

záhrada01

Je to jeden z príbehov, kde už na začiatku knihy zhruba tušíte ako skončí. S čistým svedomím však môžem napísať, že mi to tentokrát neprekážalo. Lebo dej nebol iba o Lilian, ale aj o jej sestre či švagrinej. Veľkú úlohu zohrávali aj deti Annabel a Clare. A v neposlednom rade všetci účastníci kurzu. Kde sa nazbierala vskutku zaujímavá partička ľudí, ktorí na prvý pohľad nemajú nič spoločné.

Vyvaľovali sme sa pred telkou. Nesledovali sme program, bola len pustená, to je už taký novodobý zvyk. Len aby sme, preboha, nesedeli iba tak, potichu, sami so svojimi myšlienkami. Keď žil Dan, niekedy sme sedeli celé hodiny bez jediného slova. Bolo to úžasné.

Kniha sa mi čítala ľahko a bola pre mňa veľmi príjemnou oddychovkou. Viackrát ma rozosmiala, párkrát som mala slzy v očiach. Ale hlavne som po jej prečítaní mala príjemný pocit. Zanechala vo mne dojem. A hoci mi možno neuveríte, chcela by som aj ja absolvovať kurz, kde by som spoznala toľko rôznych, ale zato priateľských ľudí. Musím pogoogliť, či je niečo také aj v našom okolí.

záhrada03

Veľmi milo knihu dopĺňajú rady, ako pestovať zeleninu. Pred každou kapitolou nájdete tipy na to, ako sadiť napríklad mrkvu, kapustu, cesnak či kukuricu. Alebo aj to, ktorá rastlina s ktorou dobre vychádza a môžu vyrastať pri sebe. Veľa záhradkárskych tipov sa však dozviete aj priamo v príbehu.

“A čo keby si sa stala maliarkou a maľovala úžasné obrazy?”

Znechutene som si odfrkla. “Super. A kto by platil naše gigantické účty?”

“Edward! Mohla by si si začať s Edwardom, Je bohatý.”

“Skvelé, takže mi navrhuješ, aby som sa stala zlatokopkou?”

Rachel sa rozosmiala. ” Nie! Umelkyňou, čo má bohatého frajera. To je niečo celkom iné.”

Vôbec neľutujem, že som si túto knihu vybrala povrchným spôsobom. Knižnicu mi tak bude zdobiť nielen pekný obal, ale teraz po prečítaní viem, že aj milý príbeh. Myslím, že každá žena si v nej nájde to pravé pre seba.

Za recenzný výtlačok ďakujem vydavateľstvu Albatros Media. V knihe si môžete zalistovať priamo na ich stránke:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/17606955/zahrada-novych-zaciatkov/

Titul: Záhrada nových začiatkov

Originálny názov: The Garden of Small Begginings

Autor: Abbi Waxman

Počet strán: 392

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Motto

Foto: Drominička

 

 

2 comments on “Záhrada nových začiatkov (Abbi Waxmanová)

  1. Super čítanie!

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: