Životný štýl

Dorty Chez Lucie (Lucie Dvořáková)

Patríte aj vy k ľuďom, ktorí radi prezerajú kuchárske a cukrárske knihy? Ja zbožňujem, keď sa môžem inšpirovať pri receptoch či už na klasické varenie alebo sladké pečenie. Po Receptáriku od Lulus vám chcem predstaviť krásnu knihu Dorty od Chez Lucie.

DSC_0189

Hneď na úvod vás musím upozorniť, že kniha je v českom jazyku. Najradšej čítam knihy v slovenčine, ale pri receptoch mi nevadí ani čeština. Predsa len to nie je pre nás cudzí jazyk.

Obálka knihy je vskutku lákavá a máte chuť zahryznúť si do torty, ktorá ju zdobí. Ak nepoznáte autorku knihy, nemusíte sa obávať. V úvode knihy si môžete prečítať je životný príbeh. Napríklad aj to, ako vyzerali jej prvé torty, prípadne ako sa rozhodla zanechať prácu v kancelárii a stať sa cukrárkou. Lucia si pred deviatimi rokmi založila blog o varení, ktorý stále funguje a má verných čitateľov. Kniha bola zrejme už iba otázka času. Ten čas prišiel a vy si môžete vychutnať štyridsať lákavých receptov.

DSC_0191

Predtým ako sa vrhnete do pečenia z tejto knihy, odporúčam prečítať aj rady, ktoré si Lucia pre vás pripravila v úvode knihy. Okrem iného sa dozviete prečo je nutné si prečítať vždy celý recept hneď na začiatku, alebo ako je to s teplotami v rúre. Skvelá rada jej aj to, že sa netreba báť pozrieť si návody na internete, pretože aj tu platí, že radšej raz vidieť ako 100x čítať postup, ktorému možno nerozumieme. Nájdete tu dokonca aj rady k surovinám.

DSC_0195

A teraz sa už môžeme pustiť do pečenia. Ako som už spomínala, v knihe je 40 receptov. Ku každému receptíku nájdete aj pár slov od autorky. Ingrediencie sú delené podľa toho, kde ktorá ingrediencia bude potrebná, napríklad korpus, plnka, dozdobenie. Takéto členenie ja v receptoch oceňujem, lebo si viem podľa toho suroviny pripraviť. Keď viem, že krém budem robiť neskôr, tak nemusím mať zapratanú celú kuchynskú linku. Postupy sú zrozumiteľné a tak ich hravo pochopia aj rekreačné cukrárky, ako som ja.

DSC_0193

A aké recepty v knihe nájdete? Torty (Vianočná torta s perníčkami, mrkvová torta s orechmi, makovo-citrónová torta či dúhová torta,…), cheesecaky s bazovým kvetom a citrónom alebo s limetkami. Rôzne francúzske recepty ako napríklad Paris-Brest, Éclairs či makronky. Nájdete tu aj klasiku v podobe sacherovej či schwarzwalskej torty.  A ešte mnoho iných. Ku každému receptu je aj krásna fotka, vďaka ktorej určite dostane chuť na sladké.

DSC_0194

Pre mňa je kniha veľmi inšpiratívna. Som rada, že okrem klasických receptov v nej nájdem aj niečo moderné. Ak máte vo svojom okolí niekoho, kto rád pečie, tak je táto kniha skvelý tip na darček.

DSC_0200

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Albatros Media. Na ich stránke si môžete prelistovať pár strán a rozhodnúť sa, či je kniha to pre vás pre vás alebo vašich blízkych. Dokonca si môžete aj stiahnuť obsah knihy, čo je vlastne zoznam receptov.

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/18580718/dorty-chez-lucie/

Titul: Dorty Chez Lucie

Autor: Lucia Dvořáková

Počet strán: 144

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: CPress (Albatros Media)

Foto: Drominička

0 comments on “Dorty Chez Lucie (Lucie Dvořáková)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: