Detektívky Romány

Okno do záhrady (Alica Rynke)

Knihu Okno do záhrady  od Alice Rynke som mala v oku hneď ako vyšla. Chcela som vedieť, aká bude detektívka v slovenskom podaní. A osud zariadil, že sa ku mne dostala cez Projekt PSA na recenziu. Čítanie tak mohlo začať.

DSC_0285

Mirka a Zuzka sú mladé baby zo Slovenska, ktoré sa vydajú pracovať do Anglicka ako opatrovateľky. Po únavnej ceste autobusom ich taxík dovezie do domu, kde budú pracovať. Mirka hneď prvú noc počuje zvláštne zvuky, ktoré nevie identifikovať. Postupne spoznávajú tajomstvá rodiny Smithovcov. A verte, že niektoré sú naozaj dosť šokujúce.

Nechcem písať viac z obsahu, aby ste neprišli o čitateľský zážitok. Mne sa kniha čítala veľmi dobre. Kapitoly boli krátke, kniha neobsahovala žiadnu vatu ani zdĺhavé opisy. Naopak, dej plynul svižne a ako sa odkrývali nové a nové skutočnosti, tak ste mali chuť čítať stále ďalej. Výsledok? Knihu som mala prečítanú za dva večery.

DSC_0286

Hoci je kniha radená aj medzi detektívky či trilery, nie je to čistá detektívka, aj keď nejaké prvky tam sú. Skôr by som ju nazvala ženským románom s napätím. Hlavné hrdinky sú veľmi rozdielne a určite vás bude rozčuľovať egoistické a manipulatívne správanie Zuzany a možno aj menšia naivita  a prílišná dobrota Mirky.

Mňa kniha bavila. Dalo sa pri nej dobre oddýchnuť. Niektoré situácie síce boli predvídateľné, ale akosi mi to neprekážalo. Kniha je vhodná skôr pre ženy. Je v nej aj trocha romantiky, čo mi ku koncu knihy padlo celkom vhod.

DSC_0289

Nečakajte však do detailov prepracovaný triler či román, ktorý máme možnosť čítať od zahraničných autorov. Na slovenské pomery je však kniha naozaj dobrá a určite stojí za prečítanie. Pripravte si však dostatok času, lebo som si istá, že ak sa do nej pustíte, tak ju nebudete vedieť odložiť, kým ju nedočítate.

Za knihu veľmi pekne ďakujem Projektu PSA – Podporujme slovenských autorov

Kúpiť na Martinuse

Titul: Okno do záhrady

Autor: Alica Rynke

Počet strán: 240

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Enribook

Foto: Drominička

0 comments on “Okno do záhrady (Alica Rynke)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: