Životný štýl

Láska hodná dávania (Max Lucado)

Vydavateľstvo Kumran.sk vydalo pri príležitosti svojich 13.narodenín druhé vydanie knihy Láska hodná dávania, ktorej autorom je kazateľ Max Lucado. Toto vydanie je s krásnou obálkou a bezpochyby s krásnym obsahom.

DSC_0368

Kniha je rozdelená do šestnástich kapitol, ktoré sú venované láske a všetkému, čo k láske patrí. Napríklad aj trpezlivosti, závisti či nádeji. Toto a aj oveľa viac sa odvíja od toho najdôležitejšieho, a to je láska.

Osoba, ktorej bolo odpustené málo, i málo miluje.

Keď som čítala jednotlivé kapitoly, mala som dojem, že sedím v kostole a počúvam kázeň. Ale nie nudnú. Práve naopak. Kázeň plnú krásnych myšlienok, z ktorej si odnesiete veľa. Každá kapitola začínala príbehom, ktorý s danou témou súvisel. Každé rozprávanie bolo doplnené o texty z Písma a evanjelií. Všetko spolu krásne ladilo. Všetko bolo vysvetlené tak, že posolstvo každej jednej kapitoly bezpochyby pochopíte. A najdôležitejšie je, že si z nej odnesiete práve to, čo je podstatné pre váš život.

Dnešné myšlienky sú zajtrajšie činy.

Dnešná žiarlivosť je zajtrajšia zúrivosť.

Dnešná úzkoprsosť je zajtrajší zločin z nenávisti.

Dnešný hnev je zajtrajšie rúhanie sa.

Dnešná chlipnosť je zajtrajšie cudzoložstvo.

Dnešná chamtivosť je zajtrajšia sprenevera.

Dnešná vina je zajtrajší strach.

Doteraz som z kresťanskej literatúry čítala skôr romány, ktoré boli popretkávané kresťanským posolstvom. V tomto prípade ide vyslovene o náboženskú knihu. Hoci som na začiatku knihy nevedela, čo môžem od nej očakávať, milo ma prekvapila. Max Lucado píše zrozumiteľne a citlivo a jeho myšlienky a odkazy sa vám zaiste dostanú do hlavy.

DSC_0365

Mne sa kniha páčila. Dokonca viac, ako by som očakávala. Hoci som veriaci človek, tak nemám rada akési „hustenie“ a tlačenie do ľudí na túto tému. V tejto knihe to však bolo iné. Dovolím si tvrdiť, že by kniha zaujala aj niekoho, kto nie je kresťanom, ale mal by záujem si rozšíriť obzory o nové myšlienky. Knihu odporúčam čítať po kapitolách, pričom je fajn si po každej dať chvíľu pauzu a trochu sa nad ňou zamyslieť. Vstrebať myšlienky, ktoré ste si práve prečítali. Ja som si pri viacerých riadkoch musela tiež vstúpiť do svedomia a verím, že aj vďaka tejto knihe bude moje smerovanie životom o niečo lepšie a ľahšie.

Táto recenzia bola napísaná vďaka službe www.storpic.com.

https://www.storpic.com/

Knihu si za skvelú cenu môžete zakúpiť na stránke:

https://www.kumran.sk/radostna-zvest/11192-laska-hodna-davania.html

Titul: Láska hodná dávania

Originálny názov: A Love Worth Giving

Autor: Max Lucado

Počet strán: 184

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Kumran.sk

Foto: Drominička

0 comments on “Láska hodná dávania (Max Lucado)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: