Detektívky

V kruhu tieňov (Magdaléna Pirožeková)

V poslednom čase som mala možnosť čítať viac slovenských autoriek. Nebolo to inak ani teraz. Do rúk sa mi dostala kniha V kruhu tieňov, ktorú napísala Magdaléna Pirožeková. Príťažlivá obálka, zaujímavá anotácia. Tak prečo neskúsiť?

DSC_0455

Jelena je mladá a príťažlivá ruská agentka, ktorá pracuje na významnej misii na Slovensku. Jej úlohou je dostať sa do blízkosti jedného z bossov podsvetia. Jej misiu komplikuje šéf ochranky spomínaného bossa. Jelena ani len netuší, že s ochrankárom Jurajom majú spoločné viac, ako by si želali. Jelena má akosi problém zlikvidovať bossa, keď jej Juraj stojí v ceste. Nakoniec svoju úlohu dotiahne do úspešného konca a môže sa vrátiť späť do Ruska. Po čase jej pridelia partnera zo Slovenska. Nie je to nikto iný ako Juraj. Búrka jej citov sa začína odznova. Jelena je totiž vycvičená na to, aby nemala žiadne emócie, city a všetko sústredila iba na plnenie rozkazov. Podarí sa Jurajovi získať jej dôveru a ukázať jej, ako chutí láska?

“Niekoho milovať znamená, že ti na tom človeku záleží viac, ako na sebe samom. Že chceš, aby bol šťastný aj v prípade, že ty šťastná nebudeš. Znamená to, že toho človeka vidíš všade, kam sa pozrieš, myslíš naňho neustále – čo robí, ako sa má a či je v poriadku. Je to jednoduché,” vysvetľoval jej ďalej, neberúc ohľad na jej nahnevaný pohľad. Chcel vysloviť všetko, čo má na srdci, všetko, čo doteraz nebolo vypovedané.

V anotácii knihy sa píše, že ide o triler. V tomto musím trochu nesúhlasiť a knihu by som zaradila skôr ku špionážnej detektívke. Dokonca, keď by bola kniha sfilmovaná, tak by patrila k akčným filmom. Téma knihy je však zaujímavá a v slovenských knihách sa s niečím podobným asi často nestretnete. Pre mňa bolo celkom fascinujúce čítať o agentke, ktorá si plní svoju misiu. Hoci občas mi išla poriadne na nervy jej tvrdohlavosť a chladnosť. Počas čítania sa dozvedáte, že za jej správaním sa ukrýva tvrdý výcvik na Sibíri. Je tak pripravená zložiť piatich mužov naraz, ale nie opätovať lásku.

DSC_0459

Kniha mala celkom rýchly spád. Nechýbali akčné scény pri plnení úloh a samozrejme nechýbala ani láska a spaľujúca vášeň. Priznám sa, že zo začiatku sa mi čítala ťažšie, ale akonáhle som sa do deja dostala hlbšie, tak som ju nevedela odložiť. Opisy sú popretkávané dialógmi a tak nemáte čas sa nudiť. A už vôbec nie pri takejto akčnej hlavnej postave.

DSC_0460

Ak patríte k čitateľkám, ktoré majú radi napätie a akciu, tak si knihu prečítajte. Zažijete tak dobrodružstvo s ruskou agentkou na spôsob Jamesa Bonda. A hoci vám určite bude na začiatku piť krv, postupne si ju obľúbite a budete s ňou súcitiť.

Za knihu ďakujem autorke a cením si jej dôveru. Ak máte o knihu záujem, tak ju nájdete napríklad na stránke Martinusu:

Tvrdá väzba

E-kniha

Titul: V kruhu tieňov

Autor: Magdaléna Pirožeková

Počet strán: 216

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Maxim

Foto: Drominička

0 comments on “V kruhu tieňov (Magdaléna Pirožeková)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: