Detektívky

Zabila! (Asia Mackay)

Ako matka často siahnem po knihe, kde je hlavnou hrdinkou tiež mama. Takou bola aj debutová kniha autorky Asia Mackay s názvom Zabila!. Anotácia knihy vyzerala sľubne, obálka tiež zaujala, tak som neváhala a pustila sa do nej.

DSC_0593

Lex Tylerová je čerstvá mama dcérky Gigi. Po šiestich mesiacoch materskej dovolenky sa vracia späť do práce. Na tom by nebolo nič zvláštne. Snáď iba to, že Lex pracuje ako agentka Tajných služieb jej veličenstva. Zo strany kolegov začne pociťovať isté pochybnosti, či ako matka, dokáže zvládnuť svoje povinnosti tak ako predtým. Predsa len k jej úlohám patrí aj eliminácia osôb. Lex je presvedčená, že všetko zvládne. Dostáva preto náročnú úlohu, ktorej bude veliť. Zneškodniť ruského oligarchu Dimitrija Tupoleva. Jej najväčšou tajnou zbraňou bude v tomto prípade jej dcéra. Podarí sa Lex splniť úlohu a dokázať tak všetkým, že je skutočná profesionálka?

Pridružilo sa k tomu aj zopár, asi menej bežných, obáv. Neovplyvnia materské hormóny moju mušku? Ako si poradím v súboji telo na telo, keď ma kozy pália ako šialené? Bude moja popôrodná hmotnosť prekážkou akcieschopnosti?

Ak je toto autorkin debut, tak už teraz sa teším na ďalšie knihy. Príbeh bol napísaný sviežo a s primeranou gradáciou. Už od prvej strany som vedela, že v knihe nájdem veľa vtipných momentov a presne tak to aj bolo. Situácie, ktoré pozná každá matka, boli tu ešte vtipnejšie. Umelé mlieko, ktoré vyzerá po vysypaní ako droga či mokré kruhy na prsiach z mlieka materského vám navodí úsmev na tvári. Okrem vtipu v knihe nájdete aj veľa akcie. Spoznáte zákutia britskej tajnej služby. Spolu s Lex budete pripravovať a prežívať náročnú tajnú misiu. Ako to však už pri tomto žánri býva, tak pocítite aj zradu a ponižovanie. S tým si však agentka Lex ľahko poradí.

Za tie roky som si všimla, že moji mužskí kolegovia počas služby zniesli všakovakú fyzickú bolesť, ale len čo pocítili náznak soplíka, správali sa, akoby išlo o koniec sveta. Často som uvažovala, že ak by nepriatelia chceli zdecimovať zdroje Osmičky cez náš ventilačný systém, nepotrebovali antrax. Na paralyzovanie našich radov by stačila aj dávka chrípky. Všetci by sa pobrali domov s upchatými nosmi a ponosovaním, ako ich bolí hrdlo, keď pregĺgajú, a akí sú náramne prechladnutí.

To, čo ma v knihe prekvapilo a potešilo, bol rozhovor s autorkou. Dozviete sa, prečo sa rozhodla napísať práve tento príbeh. Alebo aj to, či budeme môcť ešte prežiť dobrodružné jazdu s Lex aj v ďalšej knihe. Navyše spomína aj svoje obľúbené knižné hrdinky. Myslím, že takýto bonus by som uvítala v každej knihe.

DSC_0597

Ak hľadáte príjemné čítanie, ktoré nie je príliš komplikované, tak rozhodne odporúčam. Na svoje si prídu hlavne mamičky, pretože veľa vecí im pripomenie ich bežný život s drobcom. Kniha vám vyčarí úsmev na tvári, privodí výbuch smiechu, ale na druhej strane občas zadržíte dych od napätia. Navyše bystrú agentku Lex si určite obľúbite.

Za recenzný výtlačok ďakujem Albastros Media. Ak si chcete prečítať úryvok z knihy, neváhajte kliknúť na odkaz:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/19708167/zabila/

Titul: Zabila!

Originálny názov: Killing it

Autor: Asia Mackay

Počet strán: 352

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Lindeni

Foto: Dromnička

0 comments on “Zabila! (Asia Mackay)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: