Romány

Placebo On (Baja Dolce)

Okolo trilógie Placebo som si na Instagrame všimla mimoriadny rozruch. Keď vyšiel prvý diel s názvom Placebo On, tak som odvšadiaľ čítala len samé chvály. Aj napriek tomu, že ma kniha svojim úspechom lákala, akosi som sa k nej nedostala pre množstvo iných neprečítaných kníh. Keď ma nedávno oslovila autorka Baja Dolce, už som neváhala a do knihy som sa začítala pri prvej možnej príležitosti.

DSC_0232

Ema je mladá žena, ktorú prenasleduje trauma z detstva. Aby pred všetkým utiekla, začala život v inom meste. Našla si skvelé spolubývajúce. Dvojičky Kiki a Lauru, ktoré sa jej stali sestrami. Získala prácu vo významnej firme a život sa ako tak začal uberať dobrým smerom. To aj napriek tomu, že ju prenasledujú nočné mory. Jej život sa však obráti naruby po osudnom stretnutí s Chrisom. Atraktívny, záhadný a temný muž. Pomôže Christopher zahojiť Emine rany z minulosti?

Nemala som skvelú minulosť, preto sa bojím budúcnosti, až sa nakoniec strácam v prítomnosti.

Musím povedať, že kniha ma veľmi milo prekvapila. Asi nebudem prvá, ktorá napíše, že sa istým spôsobom podobá na trilógiu 50 odtieňov sivej. Hoci je to tak, neprekážalo mi to. Emu som si celkom rýchlo obľúbila, hoci občas sa mi zdala príliš emotívna. Vzhľadom na traumu, ktorú prežila, som jej to odpustila. Navyše by som brala jej skvelé kamošky dvojičky.

DSC_0230

To čo ma zahrialo pri srdci, bolo spomenutie môjho najobľúbenejšieho literárneho diela Malý Princ. Tým si ma kniha úplne získala. Navyše hneď v prvých stranách. Autorka píše veľmi podmanivo a s ľahkosťou. Neraz som mala pocit, že čítam bestseller zahraničnej spisovateľky, ktorý je iba preložený. Pokojne aj E. L. James. Som preto pyšná, že Baja je naša. Slovenská.

” Je tu jeho kompletná zbierka. No ja sa vždy vraciam k princovi. Každý raz si tam nájdeš niečo iné.”

Samotný príbeh ma celkom chytil. Aj keď občas bol dej trochu predvídateľný. Napriek tomu som už zvedavá na ďalší vývoj osudov postáv. Čoskoro preto siahnem aj po Placebo Ja.

DSC_0237

Každý dobrý skutok sa zapisuje do hviezd. Možno raz budeš mať vlastné súhvezdie.

Kniha je určená pre ženy. Staršie aj mladšie. Jednoducho pre tie, ktoré milujú romantiku. Nechýba tu vášeň ani dráma a to všetko je zahalené rúškom tajomstva, ktoré sa postupne odkrýva. Som si istá, že ešte sa v ďalších knihách odkrývať bude. Ak ste ešte nepodľahli eufórii s názvom Baja Dolce, tak to rýchlo napravte. Čoskoro totiž vychádza posledný diel série.

Za knihu ďakujem autorke a cením si jej dôveru.

Knihu si môžete zakúpiť v brožovanej väzbe alebo ako e-knihu.

Titul: Placebo On (1.diel trilógie)

Autor: Baja Dolce

Počet strán: 304

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Art Floyd

Foto: Drominička

2 comments on “Placebo On (Baja Dolce)

  1. Spätné upozornenie: Placebo My (Baja Dolce) – Drominicka Číta

  2. Spätné upozornenie: Placebo Ja (Baja Dolce) – Drominicka Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: