Romány

Placebo Ja (Baja Dolce)

Iba pred pár dňami som si prečítala prvú knihu trilógie autorky Baja Dolce s názvom Placebo On. Nevydržala som dlho a pustila som sa aj do druhej časti. Jej názov je Placebo Ja. Prvá časť bola skvelá a tak som mala veľké očakávania aj pri pokračovaní.

DSC_0252

Koniec prvého dielu sa niesol v znamení odlúčenia Emy a Chrisa. Pracovné záležitosti ich naďalej spájali. Ema chcela v Christopherovej firme ihneď skončiť. Vo firme však trvali na tom, že musí byť pri dokončení zákazky, ktorú viedla. Čakala ju tak cesta do Milána, ktorú si naozaj užila. Jej životné cesty sa aj naďalej krížili s Chrisom. Postupne sa dozvedala o jeho temných stránkach. Čo z toho bola pravda a čo iba manipulatívna lož?

DSC_0258

Asi nie je nutné veľa písať k obsahu. Kto čítal prvý diel a páčil sa mu, tak určite siahol aj po druhej časti. Ja som knihu prečítala za necelé dve popoludnia. Už tento fakt svedčí o tom, že sa od nej nedalo  len tak jednoducho odtrhnúť.

DSC_0256

Autorka pokračovala v pútavom písaní. Počas čítania som nemala pocit hluchého miesta. Práve naopak. Táto časť sa mi páčila o niečo viac ako predošlá. Bola dramatickejšia a emotívnejšia. Poukazovala na krehkosť ľudských vzťahov, na intrigy či nedostatok komunikácie. Aké jednoduché je uveriť výmyslom v tlači či pomstychtivej odvrhnutej žene? Ako jednoducho môže vzniknúť nedorozumenie, ktoré zmení celý váš život. Len preto, že si nevieme povedať odpovede do očí?

Láska. Emócia, ktorá hladí dušu a vyživuje srdce. Emócia, ktorá mení smútok v radosť, bezradnosť v nádej a strach v odvahu.

Mne sa kniha skutočne páčila. Koniec bol dojemný a príjemný. Až som mala pocit, že ďalšiu knihu ani netreba. Lenže potom prišiel ešte epilóg a povedala som si „uff, toto bude asi riadna pecka.“  Už tieto dve časti si viem predstaviť ako film (prípadne seriál), preto som v očakávaní, ako autorka zamotá osud hlavných hrdinov a mojich obľúbených dvojičiek. Úžasná oddychovka, na ktorú si treba vyhradiť čas. Nedá sa totiž len tak odložiť. Ja som knihu čítala pomedzi ťažšie čítanie a nič lepšie som zrejme ani nemohla zvoliť.

Za knihu ďakujem autorke Baja Dolce.

Ak máte záujem, môžete si ju kúpiť v pevnej väzbe alebo ako e-knihu.

Titul: Placebo Ja (2.diel série)

Autor: Baja Dolce

Počet strán: 316

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Art Floyd

Foto: Drominička

1 comment on “Placebo Ja (Baja Dolce)

  1. Spätné upozornenie: Placebo My (Baja Dolce) – Drominicka Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: