Romány

Placebo My (Baja Dolce)

Na vyvrcholenie fialovej série s názvom Placebo už čitateľky netrpezlivo čakali. Posledná časť nesie názov Placebo My a autorka Baja Dolce prináša dramatický záver. Po knihách Placebo OnPlacebo Ja je tu preto recenzia aj na posledný diel série.

DSC_0273

Ema a Chris si po ťažkých životných skúškach konečne užívajú vzájomnú lásku. Vychutnávajú si prítomnosť jeden druhého a svojich priateľov. Život však ani zďaleka nie je taký jednoduchý, ako by sa mohlo zdať. Ak si mysleli, že všetko zlé je za nimi, tak sa neskutočne mýlili. Najväčšie sklamania ešte len prichádzajú. Stačí, ak jedného z nich dobehne minulosť. Podarí sa im ustáť aj najväčšiu skúšku vo svojich životoch?

Keď som si myslela, že autorka už vyčerpala všetky dramatické situácie v predošlých častiach, tak som sa veľmi mýlila. Drámy a napätia si v tejto knihe užije vo veľkom. Miestami som mala pocit, že je toho na mňa aj na hlavných hrdinov až príliš. Z romantiky sa razom stala akčná detektívka. Ale je detektívky čítam rada, preto mi to neprekážalo.

DSC_0276

Počas celého príbehu sa všetko točí okolo vzťahu Chrisa a Emy.  Ich láska je spaľujúca. Jeden druhého sa snažia chrániť pred temnými démonmi svojej minulosti. A to aj v prípade, že by sa museli rozlúčiť. Miestami som mala slzy na krajíčku a kričala na nich, nech sa porozprávajú. Nech si všetko vysvetlia. Oni si však tvrdohlavo išli po svojom.

Páčilo sa mi, ako autorka neobišla ani ťažšie témy. Násilie, zneužívanie a psychické problémy. Všetko zakomponovala citlivo, ale zároveň aj varovne. Niekedy je ľahké odsúdiť niekoho za jeho činy. Pritom možno ani netušíme, čo ho k tomu viedlo a s čím sa musel vo svojej minulosti popasovať.

DSC_0275

Spôsob, akým Baja píše, je pútavý. Tentokrát sa v knihe objavil aj pohľad Christophera. Škoda, že až v polovici knihy. Myslím, že by to bolo celkom zaujímavé spestrenie už od začiatku, či dokonca aj v predošlých knihách. Záver bol veľkolepý a páčilo sa mi, akou cestou sa Ema vydala. Rozhodla sa vypovedať svoj príbeh pre pomoc iným.

Séria Placebo stojí za prečítanie. Čitateľky, ktoré majú rady vášeň, romantiku, ale aj napätie a životné drámy určite nebudú sklamané. Vekovo by som sériu odporučila najmä ženám medzi 18 až 30, ale aj staršie čitateľky si prídu na svoje. Mne osobne sa séria podobá na preslávenú trilógiu Päťdesiat odtieňov. S tým, že táto naša slovenská je menej drsná a hlavne je od našej autorky. Pritom so svetovým bestsellerom by sa pokojne mohla porovnávať.

Za knihu ďakujem autorke a prajem veľa dobrých nápadov pri ďalších knihách.

Knihu kúpite v brožovanej väzbe alebo ako e-knihu.

Titul: Placebo My (3.diel trilógie)

Autor: Baja Dolce

Počet strán: 376

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Art Floyd

Foto: Drominička

0 comments on “Placebo My (Baja Dolce)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: