Detská literatúra

Príbehy na dobrú noc pre rebelky (Elena Favilliová, Francesca Cavallová)

Do rúk sa mi dostala krásna kniha Príbehy na dobrú noc pre rebelky, na ktorú som sa tešila od momentu, keď som ju videla v anglickom jazyku.

Knihu som ešte neprečítala celú, ale keďže tu nejde o priamy príbeh, tak píšem recenziu hneď.

Vekové určenie je od 8 rokov, ale staršie čitateľky, ako napríklad aj ja, určite nemusia byť sklamané a tiež si prídu na svoje.

Kniha obsahuje 100 príbehov o výnimočných ženách. Z tých známejších spomeniem Coco Chanel, Jane Austen alebo Evita Peron. Ja osobne veľa z nich nepoznám, ale o to viac ma tá kniha baví. Dozvedieť sa rozprávkovým spôsobom o mimoriadných ženách, ktoré ovplyvnili históriu nášho sveta a určite inšpirujú nielen mladé dievčatá.

Hneď na začiatku knihy je priestor pre meno malej rebelky, ktorej kniha patrí. V mojom prípade je zatiaľ prázdne. Ak raz budem mať dcéru, tak bude patriť jej.

Nezabudnite napísať meno

Nesmiem zabudnúť spomenúť prekrásne ilustrácie žien pri každom príbehu a k tomu aj citát. Samotný text príbehu je písaný ako rozprávka a tak určite zaujme aj menšie dievčatá.

Všetkým rebelkám na svete: Snívajte viac, mierte vyššie, bojujte silnejšie a keď budete mať pochybnosti, pamätajte si, že máte pravdu.

Čo ma však v knihe dostalo úplne najviac je možnosť napísať svoj vlastný príbeh a nakresliť svoj portrét. Som si istá, že každá malá čitateľka rozvinie svoju fantáziu a napíše pekný príbeh, ktorý možno bude inšpiráciou pre niekoho ďalšieho.

Každá rebelka môže napísať svoj príbeh.

Knihu jednoznačne odporúčam každému dievčatku a aj každej staršej rebelke. Som za to, aby deti čítali a práve tento typ knihy je skvelý aj pre tie dievčatká, ktoré zatiaľ nie sú ešte veľké čitateľky.

Titul: Príbehy na dobrú noc pre rebelky

Originálny názov: Good night stories for rebel girls

Autor: Elena Favilliová a Francesca Cavallová

Počet strán: 224

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Albatros

Foto: Drominicka

0 comments on “Príbehy na dobrú noc pre rebelky (Elena Favilliová, Francesca Cavallová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: