Romány

Náhle, sami (Isabelle Autissier)

Titul Náhle, sami je útla knižka, ktorá v sebe ukrýva silný príbeh.

Príbeh je o dvoch zaľúbených ľuďoch, ktorí sa vydajú na dobrodružnú cestu okolo sveta, ale zrazu sa ocitnú na opustenom ostrove. Nie je to však ostrov v Karibiku, plný tepla a kokosových orechov. Tu sú ľadovce, vietor a tučniaky.

Zažite dobrodružstvo v knihe Náhle, sami.

Na začiatku čítania som mala trochu obavu, či ma bude kniha baviť. Nie som veľmi na dobrodružné romány. Ale nesklamala. Štýl písania autorky (a aj prekladateľky) sa mi veľmi páčil. Pritom nemám rada zdĺhavé opisovania, ale tu to bolo vhodné a boli použité naozaj pekne slová.

Príbeh vás dostane natoľko, ze začnete premýšľať o tom, ako by ste sa vy zochovali pri rozhodujúcich situáciach, ktoré riešili hlavní hrdinovia.

Viete si predstaviť, že zostanete na tichom mieste so svojím partnerom tak dlho? Viete si predstaviť, že musíte začať loviť zvieratá ako naši predkovia? Ja si to predstaviť neviem, ale som si istá, že keď sa človek ocitne v tejto situácii, tak prichádzajú na rad inštinkty a nie zdravý rozum. Buď ja alebo on.

V knihe bol smutný moment, ktorý som si nechcela pripustiť, ale po predýchaní som ju dočítala. Posledné kapitoly sa čítali rýchlo. A naozaj ma potešil koniec.

Knihu odporúčam na oddychové čítanie, ale určite budete musieť aj premýšľať a zostane vám ešte nejaký čas v hlave. Naučí vás, že treba robiť to, čo chceme a nie sa podriadiť tomu, čo od vás očakáva vaše okolie. A určite si budete viac vážiť všetko čo máte, lebo sa môže ľahko stať, že zostanete niekde, kde nebude nič a potom by ste za kus chleba urobili aj nemožné.

Titul: Náhle, sami

Originálny názov: Soudain, seuls

Autor: Isabelle Autissier

Počet strán: 144

Rok vydania: 2017

Vydavateľstvo: Inaque

Foto: Drominicka

0 comments on “Náhle, sami (Isabelle Autissier)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: