Romány

Boh plače potichu I. a II. (Hana Repová)

Prvý diel románu na pokračovanie Boh plače potichu som mala v čítačke už dlhšie, ale chvíľu mi trvalo, kým som sa k nemu dostala. Kupovala som ju po dobrých hodnoteniach na Instagrame (asi som mala pocit, že sa ekniha výpredá). Vôbec však neľutujem.

Chcela som pôvodne napísať recenziu na každú knihu zvlášť, lebo som myslela, že po prvej si prečítam niečo iné a neskôr si dokúpim druhú časť. Ale človek mieni…

Prvú knihu som zhltla za pár dní. Krátke kapitoly ma hnali čítať stále viac a viac. Keď som videla, že sa blížim na koniec prvého dielu, už som kupovala dvojku, aby som bola pripravená.

Autorka má veľmi dobrý štýl písania. Príbeh je tak aj napriek veľmi vážnym témam a situáciám písaný s ľahkosťou a zrozumiteľne. Hlavná hrdinka Anna príde o svoje dieťa a zo života jej zmizne aj muž, ktorého milovala. Takúto situáciu si nechcem ani predstaviť. A v čase, keď už si myslí, že je ako tak v poriadku, sa zrazu muž zjaví. A nastáva množstvo otázok, ktoré sa v nej za tri roky hromadili.

Ale nielen o tom je tento príbeh. Je o vzťahoch, láske, nenávisti, žiarlivosti, sklamaní a hlavne nádeji.

“Koho Boh miluje, toho krížom navštevuje. A potom potichu plače…”

Veľakrát sa stáva, že druhá kniha nebýva taká dobrá ako tá prvá, ale pri tejto dvojici to rozhodne neplatí. Skôr si myslím, že príbeh bol napísaný naraz a bol rozdelený na dve knihy (ale to je len moja skromná domnienka). Už len preto, že štýl písania krásne pokračuje a aj príbeh nemal žiadne “trhliny” oproti jednotke. V dvojke bolo aj trošku detektívky a napätia. To sa mi veľmi páčilo. Dodalo to knihe istý šmrnc.

Knihu si jednoducho musíte prečítať. Určená je pre ženy, ktoré veria v lásku a nádej. Čítanie je to naozaj oddychové. Dokázala som ju čítať hocikde. Teda skôr musela som. Pretože som chcela vedieť, čo bude nasledovať. Stáva sa mi totiž, že niektoré knihy musím čítať iba doma a v tichu. Ale tieto dve ma pohltili natoľko, že všade boli so mnou.

Teším sa na ďalšiu tvorbu autorky.

Titul: Boh plače potichu I. a II.

Autor: Hana Repová

Počet strán: 368 + 288

Rok vydania: 2017 a 2018

Vydavateľstvo: Meridiano-press

1 comment on “Boh plače potichu I. a II. (Hana Repová)

  1. Spätné upozornenie: Ak mi dovolíš / Ak mi odpustíš (Hana Repová) – Drominicka Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: