Trilery

Sirény (Joseph Knox)

Po trileroch a románoch prišiel rad aj na niečo nové. Skúsila som žáner detektívky. Ako prvá sa mi do rúk dostala kniha Sirény od autora Josepha Knoxa. Je to jeho prvotina a tak sa to celkom hodilo na môj začiatok s detektívkami.

Musím sa priznať, že kniha ma chytila hneď od začiatku. Hoci téma nie je príliš pre ženy. Drogy, násilie a vraždy.

Hlavnou postavou je detektív Waits, ktorý to má vo svojej práci poriadne nahnuté kvôli zmiznutým drogám z evidencie dôkazov. Od svojho nadriadeného dostal na výber. Buď skončí s prácou alebo sa pokúsi dostať k fungovaniu drogového reťazca.

Aidan Waits si vyberie druhú možnosť. Možno bohužiaľ. Pretože postupne zisťuje, že nejde iba o drogy a nie raz ide aj jemu o život.

Od knihy sa nedá len tak odtrhnúť. Krátke kapitoly vás nútia ísť ďalej a ďalej. Príbeh ma bavil veľmi. Štýl písania autora sa číta veľmi dobre. A to napätie… Boli chvíle, keď som nevedela, či Waits je viac na strane polície alebo na strane podsvetia. Keď som sa blížila ku koncu, tak som už mala v hlave svojho vinníka. Žiaľ, zbytočne. Nakoniec to bolo úplne, ale úplne inak.

Knihu vrelo odporúčam hlavne milovníkom tohto žánru, ale určite nesklame ani ľudí ako som ja. Teda takých, čo po detektívke ešte nesiahli. Pre mňa to určite nie je posledná.

A ešte na záver klobúk dolu pred autorom. Ak je toto jeho prvá kniha, tak si nastavil latku poriadne vysoko. A už teraz sa teším na jeho ďalšie knihy.

Titul: Sirény

Originálny názov: Sirens

Autor: Joseph Knox

Počet strán: 360

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Plus

Foto: Drominicka

Za recenzný výtlačok ďakujem vydavateľstvu Albatros media.

Knihu zakúpite aj priamo na stránke vydavateľstva: http://www.albatrosmedia.sk/tituly/16197982/sireny/

0 comments on “Sirény (Joseph Knox)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: