Životný štýl

Hrnčeková kuchárka alebo pečenie a varenie bez váženia

Hrnčekovú kuchárku od vydavateľstva Perfekt som dostala do rúk pred obedom a s veľkou chuťou a zvedavosťou som sa pustila do listovania. To však bola obrovská chyba. Každou otočenou stranou som pociťovala väčší a väčší hlad. Po obede som pokračovala v prezeraní knihy a aj naďalej som slintala takmer na každej strane. Čo ma celkom potešilo. Aspoň som vedela, že prvotné zaujatie nebolo iba hladom.

hrnček04

Existujú dva typy kuchárov. Tí, ktorí nemajú radi hrnčekové recepty a všetko si potrebujú dôkladne prevážiť. Potom je tu druhá skupina, ako som ja, ktorá s tým problém nemá. Oceňujem, že nemusím strácať čas presným prevažovaním. Ale vydavateľstvo myslelo aj na tú prvú skupinu. Na začiatku knihy nájdete prevod váh nielen na hrnček, ale aj polievkovú a čajovú lyžičku. Taktiež je napísané aj aký rozmer plechu bol použitý pri pečení. Čo treba určite oceniť, lebo nie vždy to pri receptoch býva a potom máte problém, akú formu či plech použiť.

Obsahovo je kniha rôznorodá. Nájdete v nej tieto kategórie:

  • Múčniky (v tejto kategórií je najviac receptov a sú tam napríklad torty, sušienky, rolády, bábovky aj mafiny)
  • Cheesecaky (čokoládový, limetkový, ale aj cícerový či tofu)
  • Chlieb a pečivo (sladké a slané pečivo ako napríklad bryndzové tyčinky, cibuľový chlieb, plnené párky, langoše a aj pizza mafiny)
  • Polievky (brokolicová, pivná so syrom, tekvicová či cibuľačka)

V skratke, veľa lákavých receptov :) Ku každému je aj fotka a tak si viete urobiť predstavu a aj chute. Netreba sa preto čudovať, že vám pri listovaní začne podozrivo škvŕkať v bruchu.

hrnček01

Kniha je štylizovaná ako zošit s linajkami, jednotlivé kapitoly sú rozlíšené aj farebne. Posledné strany knihy sú prázdne a môžete si tam pripísať svoje (hrnčekové) recepty, ktoré máte radi.

Aby to nevyzeralo, že o knihe iba píšem, tak som hneď vyskúšala niekoľko receptov. Pretože zbytočne budem písať o skvelých receptoch, keď sa vám nepodaria. Okrem polievky som skúsila recept z každej kategórie. Predsa len, polievka nie je až taká veda. Všetky recepty sa mi vydarili a chutili výborne. A to som iba „bežná“ gazdinka.

Mne osobne sa kniha páči a vybrala som si veľké množstvo receptov, ktoré budem určite pripravovať. Dokonca aj môj partner pri každom otočení strany vydal zo seba hladné hmmm a mňam a podobne. :)

hrnček05

Knihu by som odporúčala každej gazdinke, ktorá si rada rozšíri svoju kuchársku poličku s knihami. Ocenia ju zrejme aj tie mladšie, ako som ja, ktoré sa nechcú zaťažovať zbytočným vážením. Jediný problém nastal, keď som si pri nákupnom zozname musela v rýchlosti rozmyslieť, koľko asi je ½ hrnčeka šunky. Ale to už budem nabudúce vedieť, že si mám pozrieť prevodník zo začiatku knihy.

Kuchárka neurazí ani ako darček pre ženu, ktorá má rada varenie a pečenie. Vhodná je aj pre tie, ktoré nie sú až také skúsené v tejto oblasti.

IMG_20180524_111400_049

Titul: Hrnčeková kuchárka alebo pečenie a varenie bez váženia

Počet strán: 192

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Perfekt

Foto: Drominička

Za recenzný výtlačok ďakujem vydavateľstvu Perfekt. Knihu si za výhodnú cenu kúpite priamo na ich stránke:

http://www.perfekt.sk/knihy-hrncekova-kucharka

0 comments on “Hrnčeková kuchárka alebo pečenie a varenie bez váženia

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: