Romány

P.S.: Hľadám chlapa (Martina Jakubová)

P.S.: Hľadám chlapa nie je názov novej zoznamky, ale novinky z vydavateľstva Motýľ.  Autorkou románu je Martina Jakubová.

Hneď na úvod musím vyzdvihnúť obálku knihy. Tá je skutočne krásna a na prvý pohľad evokuje veselý dovolenkový román. Obsahovo sa kniha stotožňuje s titulkou.

hladam02
Úžasná titulka románu.

Hlavná hrdinka Bianka má smolu na chlapov a pokiaľ sa chce stať matkou do 35, tak musí vymyslieť dokonalý plán. Ten už jej v hlave naskočil, teraz už len nájsť správneho…hmm …darcu. Ako to však celé skončí, keď sa jej do života pripletie kolega Matúš? To už si musíte prečítať v knihe samé. Áno, píšem „samé“, pretože je viac ako jasné, že toto je román pre ženy.

„Rozhodla som sa, že budem mať dieťa sama.“

„Sama? Ako sama? si ho vypestuješ v kvetináči?“

„Nie, nájdem si nejakého chlapa, ktorý mi spraví dieťa a budem sa oň starať sama.“

„Si kompletná? Hodili ti do schránky leták zo spermobanky?“

„Šibe ti? Hádam nebudem platiť za niečo, čoho majú všetci chlapi plné servítky.“

Kniha ma chytila hneď od začiatku. Mám rada, keď sa v príbehu striedajú postavy v podobe rozprávača. Pri tejto knihe to bolo skutočne premakané a aj v priebehu jednej situácie sa striedali postavy a tým aj pohľady na to, čo sa práve deje.

„Na Vianoce mala k nim doletieť svokra, takže všetko muselo byť tip-top. myslím, že žehlila aj ihličie na stromčeku, aby bolo dokonale rovné.“

V tejto knihe zažijete všetko. Od veľmi vtipných hlášok, ktoré mňa rozosmiali do záchvatov, cez vášeň a sex až po drámu, z ktorej budete mať zimomriavky. Počas deja sa postupne odkrýva tajomná minulosť Matúša a keď som sa dozvedela, čo bolo vo veci, tak som bola v šoku a musela som túto informáciu predýchavať. Ale musím sa priznať, že hlavnú postavu Bianku som mala chuť párkrát poriadne prefackať , kvôli jej správaniu a tvrdohlavosti. Stáva sa aj vám občas, že sa nerváčite kvôli postave z knihy? (napíšte mi do komentára).

hladam03

„Keby sa dalo otehotnieť z myšlienok na sex, čakala by som teraz trojičky.“

Kniha ma bavila a určite ju odporúčam. Nečakajte však žiadne prešpekulované dielo. Práve naopak. Je to kniha, pri ktorej nemusíte extra premýšľať a môžete sa nechať unášať stranami. Takmer 400 strán prečítate bez problémov na jednej dovolenke alebo len tak pri kávičke v záhrade či na balkóne. Ale priznajme si ženy, veď my takéto knihy potrebujeme k životu a na oddych, no nie? Myslím, že žiadna neoľutuje, keď knihu vezme do rúk. A možno je to aj menšia inšpirácia pre nezadané. Ale vopred upozorňujem, že návod na to , ako získať chlapa, v knihe nenájdete. J

Titul: P.S.: Hľadám chlapa

Autor: Martina Jakubová

Počet strán: 374

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: Motýľ

Foto: Drominička

Za recenzný výtlačok ďakujem vydavateľstvu Motýľ.

http://www.vydavatelstvomotyl.sk/k/knihy/slovenska-beletria/433/p-s-hladam-chlapa

O knihe:

Bianka má takmer všetko, čo by si mohla žena po tridsiatke želať. Úspešnú kariéru, vlastné bývanie, dobré priateľky… Už jej zostáva len založiť si vysnívanú rodinu a život bude bezchybný. Lenže „Pán Dokonalý“ akosi mešká a posiela jej do cesty namiesto seba samé beznádejné prípady.

A tak namiesto čakania na „možno raz“ sa Bianka rozhodne vziať šťastie do vlastných rúk.
Keď je ideálny partner v nedohľadne, postačí aj nič netušiaci darca, ktorý by prispel polovicou génov na jej vysnívaného potomka. Aké komplikované môže byť nájsť inteligentného, úspešného, nezadaného a ochotného darcu?
Bianka však veľmi rýchlo zisťuje, že jednoduchšie by asi bolo vystrúhať bábku z dreva a oživiť ju, no bez intenzívneho kurzu rezbárstva jej zostáva iba ten lov na chlapa.
Všetko sa ešte viac zamotá, keď sa jej poslednou možnosťou stáva muž, ktorý spadá do kategórie „nedotýkajte sa vystavených exponátov“. A to Bianka ešte ani zďaleka netuší o všetkých dôvodoch, prečo by od neho mala dať okamžite ruky preč! Biologické hodiny však tikajú ako divé a ona stojí pred voľbou
ber alebo nechaj tak.

0 comments on “P.S.: Hľadám chlapa (Martina Jakubová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: