Romány

Dedička (Gabrielle Bernátová)

Kniha Dedička od slovenskej spisovateľky Gabrielle Bernátovej nie je typický ženský presladený román.

IMG_20180524_143755_191.jpg

Hlavná postava Veronika, prezývaná Vera, študuje na vysokej škole a zároveň pod pseudonymom píše články o bossovi podsvetia Petrovi Vaculíkovi. Vera si dáva veľký pozor na to, aby Peter nezistil, kto je za článkami, ktoré mu kazia kšefty. Jedného dňa ju však nachytá a odvlečie so sebou. Vera najskôr pod nátlakom a napokon dobrovoľne strávi s mafiánom noc plnú vášne. Aj keď si to Peter nechce priznať, Vera sa mu dostáva pod kožu. A to ešte netuší aké tajomstvo z minulosti ich spája dokopy. Vera sa zrazu dostáva na druhú stranu a stáva sa súčasťou podsvetia. Zvládne to mladá študentka?

Človek sa musí naučiť žiť s určitým druhom samoty, ale dá sa to s prázdnotou vo vnútri seba samého?

Počas deja sa vynára veľké množstvo tajomstiev o Verinej rodine, ktorá patrí tiež k podsvetiu. Nakoniec zistí aj to, čo ju z minulosti spája s Petrom a prečo sa ju všetci snažia ochrániť pred nepriateľom.

Spoločná minulosť im v budúcnosti nebude stačiť.

Príbeh je písaný v krátkych kapitolách, čo je u mňa veľké plus. V tejto knihe nejde o klasický ženský román, hoci od začiatku trochu tušíte, že Vera sa s Petrom dá dokopy. Túto skutočnosť môžem potvrdiť, ale spôsob, akým si k sebe nájdu cestu je naozaj kľukatý. A to vám prezrádzať nebudem.

Aj keď v knihe nakoniec bude láska, tak sa pripravte skôr na mafiánske praktiky, násilie, ale aj veľa vášne a sexu.

PSX_20180528_152545.jpg

Trochu mi prekážalo, že som sa občas strácala v postavách a nevedela som, ktorá postava hovorí čo. Prípadne som musela rozmýšľať, kto je kto z podsvetia. Ale vždy som sa z toho vymotala, takže na samotný zážitok z deja to vplyv nemalo.

Kam sa podela jeho arogancia, vyrovnanosť a disciplína? Len sa ňu pozrie a je rozbitý na milión malinkých kúskov. A ona je tou, kto to celé jeho ja drží v rukách.

Knihu odporúčam každému, komu nejde o romantiku v štýle Danielle Steel, ale o napínavý príbeh z mafiánskeho prostredia. Autorkin štýl písania sa ľahko číta a nie sú v knihe žiadne zbytočné „omáčky“, čo je tiež fakt, ktorý oceňujem. Nakoniec, my ženy vieme ovládnuť aj srdce drsného mafiána, no nie?

Titul: Dedička

Autor: Gabrielle Bernátová

Počet strán: 252

Rok vydania: 2017

Vydavateľstvo: Magna

Foto: Drominicka

Za recenzný výtlačok ďakujem Projektu podporujme slovenských autoroch.

O knihe:

Vera, študentka masmediálnej komunikácie, žila od svojho narodenia v detskom domove. Po sérii nešťastných udalostí si nájde nebezpečnú, no dobre platenú prácu.
Pod pseudonymom píše články o obávanom bossovi podsvetia. Informácie o ňom dostáva z prvej ruky. Po krátkom čase sa chytí do jeho pasce a chtiac-nechtiac s ním prežije noc plnú vášne.
Prekvapená svojou reakciou na jeho telesné útoky a pod hrozbou smrti sa vzdáva práce fotoreportérky.
Predsa len musí predísť odhaleniu svojej skutočnej identity. Nanešťastie sa po noci s Petrom Vaculíkom stáva objektom jeho sexuálnych chúťok a navyše je donútená prijať jeho ochranu. Tým začína kolobeh udalostí, ktoré obom zmenia život. Náhle zisťujú, že musia začať spolupracovať, čo vyústi do rozhodnutia, ktoré odbočuje od ich predstavy normálneho života.

1 comment on “Dedička (Gabrielle Bernátová)

  1. Spätné upozornenie: RECENZIA: Dedička (Gabrielle Bernátová) – Podporujme slovenských autorov

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: