Trilery

Balík (Sebastian Fitzek)

Vďaka vydavateľstvu Tatran sa mi do rúk dostala ďalšia kniha od Sebastiana Fitzeka. Tentokrát s názvom Balík. Terapia, ktorú som čítala nedávno, ma pohltila a bola som zvedavá, či je to iba náhoda alebo je Sebastian nazývaný „kráľom trilerov oprávnene.

IMG_20180603_154922_341.jpg

Hneď prvý dojem z knihy bol pozitívny. Zaujala ma obálka, ktorá je prepracovaná. Tvrdý kartónový obal a potlač pôsobia ako „balík“.

Príbeh je o psychiatričke Emme, ktorá sa po veľmi traumatickom zážitku zdržiava doma a preto jej väčšinu potrebných vecí prinesie poštár. Jedného dňa však príde aj s prosbou, či prevezme balík pre suseda, ktorého nemôže zastihnúť doma. Emma doteraz netušila, že na jej ulici býva sused s týmto menom. A to na Čertovej aleji býva už dlhé roky. Prevzatím balíka sa pre Emmu začína nočná mora.

„Kto raz klame, tomu neveria, aj keby hovoril pravdu.“ (Príslovie).

Ako to bolo pri Terapii, tak aj tu musím oceniť štýl písania autora. Ten píše krátke kapitoly, ktoré skončia tak, že nemôžete prestať čítať. Tak prevraciate stranu za stranou, až prečítate celú knihu. Autor nemá problém ukončiť kapitolu aj v strede diania či dialógu. Keby ste nečítali, ale pozerali seriál, tak to je ten moment, kedy by pustili reklamu.  Našťastie v knihe môžete hneď pokračovať bez reklamy. Ale tá sekunda, dve, pokým pretočíte stranu, vás nechá v napätí.

PSX_20180605_130407.jpg

Počas príbehu sa odvíja a hlavne odkrýva veľké množstvo udalostí a ak máte tendenciu dedukovať, kto je za tým všetkým, tak vás to vynervuje do poslednej strany.

„Strach sa zahryzne človeku do duše a nehlodáva ho zvnútra.“

Knihu som prečítala hltavo za krátky čas. Hlavne pre to napätie, ktoré dokáže autor v človeku vyvolať. Jeho knihy sa nedajú odložiť a preto sa nečudujem, že je S. Fitzek taký obľúbený.

Záver knihy je venovaný desiatim rokom jeho písania. Nájdete tam vybrané emaily, ktoré prišli autorovi a podelil sa s nimi s čitateľmi, ako aj osobný odkaz Sebastiana pre fanúšikov.

Knihu odporúčam každému milovníkovi napätia. Pokiaľ ešte nie ste fanúšikom tohto žánru a váhate, tak skúste siahnuť práve po knihe od Sebastiana Fitzeka. U mňa to bola práve jeho kniha, ktorá ma do žánru trileru vtiahla.

Ešte raz ďakujem vydavateľstvu Tatran za knihu a hlavne za to, že prinášajú na Slovensko, okrem iných, práve Sebastiana Fitzeka.

Titul: Balík

Originálny názov: Das Paket

Autor: Sebastian Fitek

Počet strán: 264

Rok vydania: 2017

Vydavateľstvo: Tatran

Foto: Drominička

O knihe:

Emma ako jediná vyviazla živá, no bojí sa, že “Holič” ju bude hľadať, aby dokonal svoj krutý čin. Postihnutá paranojou vidí v každom mužovi páchateľa, hoci tomu v tmavej izbe nevidela do tváre. Bezpečne sa cíti len vo svojom malom dome na kraji berlínskej štvrti Grunewald – až kým ju poštár jedného dňa nepožiada, aby prevzala balík pre suseda. Hoci tam Emma býva už dlhé roky, meno tohto muža nepozná a nikdy ho nevidela…

„Poštár vás požiada, aby ste prevzali balík pre suseda. Jeho meno ste dosiaľ nepočuli, hoci na tej ulici bývate už roky. „Čo už sa môže stať?“ pomyslíte si. A spustíte tým nočnú moru.

Ukážku z knihy nájdete priamo na stránke vydavateľstva:

http://www.slovtatran.sk/knihy/krimi-detektivky-a-trilery/balik

%d blogerom sa páči toto: