Romány Young adult

Ako vyliečiť zlomené srdce (Anna Bellová)

Po knihe Poslední svedkovia som potrebovala čítať niečo naozaj oddychové. Myslím, že kniha Ako vyliečiť zlomené srdce od Anna Bell bolo to pravé orechové. Nádherná optimistická obálka nasvedčuje, že ide o poriadnu dávku romantiky.

dsc_0127

Abi má tesne po tridsiatke a tesne pred prvým výročím sa s ňou rozíde jej láska Joseph. Vraj každý očakáva od budúcnosti niečo iné. Abi je nešťastná, ale po troch týždňoch sa rozhodne, že je načase vrátiť sa do práce aj bežného života. Až natrafí na krabicu vo svojom dome, ktorú jej tam nechal Joseph. Nie je plná vyznaní, ani darčekov. Vrátil jej veci, ktoré mala u neho doma. Má pocit, že jej život sa nanovo rúca. Abi však natrafí na zoznam snov, ktoré chce Joseph zvládnuť do konca života. V tom jej v hlave skrsol plán. Abi splní tieto výzvy a Joseph sa k nej určite vráti. Netuší však, aké náročné to bude. Podarí sa jej vďaka prekonaniu samej seba získať späť muža, ktorého tak veľmi miluje?

dsc_0134

Táto kniha je presne taká, akú som očakávala. Veľakrát som sa schuti zasmiala. Viackrát som chcela Abi preplieskať, aby sa spamätala. To síce spravila, ale až v poslednej kapitole. Je pravda, že zo začiatku som mala trochu obavy, či to nebude príliš prvoplánová romanca. Hoci bola, aj napriek tomu sa mi kniha páčila. Dosť veľa situácií sa dalo predvídať. Ale príliš mi to nevadilo. Dokonca môžem povedať, že druhú polovicu knihy som zhltla na jeden šup. Príbeh ma chytil a chcela som vedieť, či sa Abi podarí výzvy zvládnuť. A samozrejme, ako v každej romantickej knihe, aj tu som bola na konci dojatá a tešila som sa z toho, ako všetko dobre dopadlo.

Znervózňuje ma, že tu postáva. A to ani nespomínam, že nedokážem odtrhnúť zrak od jeho chudých nôh v obtiahnutých nohaviciach a pohľadom mu v jednom kuse zabieham do rozkroku, akoby tam blikal výrazný neónový nápis. Prečo musia nosiť také obtiahnuté veci? Rovno môže chodiť nahý, a to ani nespomínam, že mám pocit, akoby časť jeho nohavíc bola priehľadná.

Za mňa teda môžem úprimne povedať, že kniha ma bavila. Aj napriek tomu, že som nemala príliš veľké očakávania, tak ma pozitívne prekvapila. Pokiaľ hľadáte knihu, pri ktorej sa zasmejete a skutočne si oddýchnete, tak určite neváhajte. Vhodná skôr pre mladšie ženy, ktoré majú rady romantiku. Navyše obálka je naozaj vydarená a tak bude pekne zdobiť knižnicu.

dsc_0132

Ak stále váhate, či po knihe siahnuť, skúste si prečítať úryvok na stránke Albatrosu, kde knihu aj kúpite za skvelú cenu:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/14581903/ako-vyliecit-zlomene-srdce/

Titul: Ako vyliečiť zlomené srdce

Originálny názov: The Bucket List to Mend a Broken Heart

Autor: Anna Bell

Počet strán: 370

Rok vydania: 2017

Vydavateľstvo: Motto

Foto: Drominička

 

 

 

0 comments on “Ako vyliečiť zlomené srdce (Anna Bellová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: