Detektívky Trilery

Zlodej tetovaní (Alison Belshamová)

Na knihu s názvom Zlodej tetovaní, ktorú napísala Alison Belshamová, som sa veľmi tešila. Anotácia vás zláka na napínavý príbeh, ktorý sa vám zaryje pod kožu. Najväčším lákadlom bola pre mňa aj tak perfektná obálka. Pod prebalom sa mi dokonca páčila ešte viac.

DSC_0294

Marni Mullinsová je známa tetovačka. Počas veľtrhu objaví medzi odpadkami telo muža. Prípad dostane čerstvo menovaný inšpektor Francis Sullivan. Nikto na policajnom oddelení neverí, že ho zvládne vyriešiť. Prípad sa skomplikuje po tom, ako pribudne ďalšia vražda. A teória o tom, že sériový vrah kradne z ľudí tetovania, začína byť príliš reálna. Francis požiada o pomoc Marni. Pomôže mu vyriešiť jeho prvý dôležitý prípad? Alebo mu Marni vyšetrovanie ešte viac skomplikuje? Podľa čoho si vrah vyberá svoje obete? Všetky tieto otázky si zodpoviete po prečítaní.

Je čas nájsť ďalšiu obeť. Je čas nabrúsiť si nože. Je čas vrátiť sa k práci. Zoznam je ešte dlhý.

Kniha ma vtiahla do deja hneď po prvej kapitole a počas celého čítania ma nenechala vydýchnuť. Kapitoly boli krátke, svižné a plné napätia. A ako to už pri dobrých trileroch býva, samozrejme, koniec kapitoly skončil tak, že sa nedalo prestať čítať. Každá kapitola bola písaná z pohľadu niekoho iného. Raz to bol Francis, inokedy jeho kolega Rory či tetovačka Marni. Vždy išlo o iný uhoľ pohľadu, ale dej naďalej napredoval. Toto ja oceňujem, čitateľ sa vie ľahšie vcítiť do viacerých postáv.

DSC_0298

Veľmi oceňujem aj výber témy s tetovaním. Autorka naplno využila jej potenciál. Hoci ja žiadne tetovanie nemám, fascinovalo ma toto prostredie. Bolo to niečo iné ako bežne v detektívkach či trileroch čítame.

Mne sa kniha páčila. Veľmi dobre sa mi čítala a spolu s vyšetrovateľmi a tetovačkou som rozmýšľala, kto je záhadný sériový vrah a pre koho pracuje. Samozrejme toto prekvapenie zistíme až na konci.

DSC_0299

Detektívky a trilery mám rada a teším sa, že ma nesklamala ani táto kniha. Ak patríte tiež k milovníkom tohto žánru, tak by sa vám kniha mohla páčiť. Občas mi pri čítaní napadol autor Rober Bryndza. Ak ste jeho fanúšikom, tak neváhajte siahnuť aj po tejto knihe z anglického prostredia. Pevne verím, že sa vám bude páčiť tak ako mne.

Začítajte sa do knihy na stránke:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/19701447/zlodej-tetovani/

Titul: Zlodej tetovaní

Originálny názov: The tattoo thief

Autor: Alison Belsham

Počet strán: 352

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Lindeni

Foto: Drominicka

0 comments on “Zlodej tetovaní (Alison Belshamová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: