Romány

Puzzle (Eliška Holienčíková)

Hneď na úvod tejto recenzie musím napísať, že nebude taká objektívna, ako inokedy. Dôvodom je, že autorka Eliška Holienčíková mi je veľmi blízka a mám ju veľmi rada. Je spoluzakladateľkou už celkom známej Čarovnej poličky. Na tomto portály môžete predávať aj kupovať knihy. Jedného dňa mi však prišla obálka a v nej kniha Puzzle. Až po malej chvíli mi došlo, kto je autorkou knihy. Netušila som, že Eliška napísala knihu a tak som bola veľmi zvedavá, aká bude.

DSC_0335

Nie je to smutný príbeh ženy, ktorá milovala a jej láska sa nesplnila. Je to zvláštny príbeh o tom, že láska má naozaj veľa podôb.

V knihe rozprávačka hovorí príbeh o svojej kamarátke. Tá postupne odkrýva tajomstvo svojej osudovej lásky. O tom, ako sa spoznali, ako spolu trávili čas ako kamaráti a neskôr to bolo viac. Vzťah založený na vášni a potláčanej láske. On a ona. Boli spolu ako milenci, ale nie ako pár. Keď však prišiel správny čas a prejavili si city, všetko bolo ideálne. Chvíľu. On sa totiž bál viazať. Ona aj napriek tomu čakala. Dokedy sa dá čakať na životnú lásku? Možno do momentu, keď stretnete niekoho, kto vám dokáže dať viac ako on. A čo ak si práve vtedy ON rozmyslí, že už nechce inú?

Bál sa lásky, najmä tej ich. Bola prudká, vášnivá a nemala hranice.

Musím sa priznať, že knihy typu „evitovky“ či „romány do kabelky“ nezvyknem čítať. Kedysi som ich čítala vo veľkom, ale teraz ma príliš nelákajú. Na druhej strane, chápem čitateľky, ktoré majú tento druh kníh rady. Človek pri nich môže dokonale vypnúť, nie sú príliš komplikované a ani hrubé. A vo väčšine z nich dominuje láska a vášeň.

DSC_0333

Knihu som prečítala rýchlo. Dopomohli k tomu aj krátke odseky, ktoré som si dávkovala, až prišiel koniec knihy. V nej sa riešil vzťah, ktorý by sme v dnešnej dobe na sociálnej sieti označili ako „je to komplikované“. Muž a žena, ktorým to skvelo funguje v posteli. Obaja vedia aj to, že k sebe cítia viac ako len vášeň, ale spoločný vzťah nefunguje. A tak prichádza kolobeh rozchodov. Po odmlke sa on alebo ona ozve jednou sms a o pár hodín sú opäť spolu v posteli. Hoci vedia, že to je len na krátky čas.

Ak máte radi pikantné scény, tak táto kniha je pre vás ideálna. Sex bol asi na každej druhej strane. Bolo to príjemné okorenenie knihy, ale obávam sa, že ho bolo priveľa. Navyše ma veľmi rozčuľovala naivita hlavnej postavy. Viem, že láska dokáže zo ženy spraviť všeličo, ale to, ako ona poslušne pribehla vždy, keď chcel on, tak to ma hnevalo.  Nie raz som jej v duchu nadávala.

DSC_0332

Puzzle je debutová kniha autorky a žiaľ, v knihe to cítiť. Nevadil mi hovorový či slangový slovník. Viac ma mrzeli gramatické či syntaxové prešľapy. To sa však pri druhej knihe opakovať nemusí. Stačí nájsť dobrého redaktora. Navyše, Eliška knihu napísala v celkom mladom veku, takže si dovolím tvrdiť, že ak by sa rozhodla písať ďalšiu, tak bude lepšia. Už len tým, že naberá nové životné skúsenosti a ako každá žena, dozrieva.

Kto však holduje žánru, kde je veľa, ale naozaj veľa vášne, tak sa mu kniha môže páčiť. Vzťah v knihe nie je zas až taký nevšedný. V dnešnej dobe je veľa párov, ktoré sú spolu len kvôli sexu. Takzvaní kamaráti s výhodami. Problém nastáva, keď sa jeden z nich zamiluje.

Touto cestou by som chcela veľmi pekne poďakovať Eliške za knihu. Viem, že mi poslala poslednú, ktorú mala doma a teraz musí svoje knihy kupovať na Čarovnej poličke, keď ju chce niekomu darovať. Obdivujem prácu, do ktorej ste sa v Poličke pustili. Nápad je skvelý a verím, že bude pribúdať stále viac a viac poličkárov.

Kniha sa dá kúpiť napríklad na Martinuse:

Paperback 

E-kniha 

Titul: Puzzle

Autor: Eliška Holienčíková

Počet strán: 224

Rok vydania: 2015

Vydavateľstvo: Evitapress

Foto: Drominička

Moja polička:

https://carovnapolicka.sk/miniobchodik

0 comments on “Puzzle (Eliška Holienčíková)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: