Romány

Veterinár z Hope Green (Sheila Nortonová)

Nový začiatok, nová šanca na lásku…

Vydavateľstvo Lindeni nie je na trhu dlho, ale všetky knihy, ktoré som doteraz čítala, sa mi páčili. Väčšinou šlo o detektívky či trilery. Tentokrát sa mi do rúk dostala romantika s názvom Veterinár z Hope Green autorky Sheily Nortonovej.

DSC_0338

Sam pracuje ako recepčná na veterinárnej klinike v Londýne. Po jednom rozhovore so svojim priateľom Adamom zisťuje, že každý z nich očakáva od budúcnosti niečo iné. Samantha sa preto rozhodla stráviť čas dovolenky na vidieku u svojej starej mamy. Po príchode späť do Londýna si uvedomí, že rušný život veľkomesta jej nevyhovuje a kvôli istým okolnostiam sa rozhodne presťahovať ku starej mame nastálo. Aj tu, v dedinke Hope Green, sa jej podarí získať miesto recepčnej. Jej šéf je však veľmi nevrlý a nepríjemný. Sam postupne zisťuje, čo je dôvodom jeho správania. Ona sa však nechce nechať odradiť od vysnívaného života na vidieku. Podarí sa jej zapadnúť do života v tejto malebnej dedinke?

“Vyzeráš unavene, zlatko, a ani sa ti nečudujem, to pobehovanie po Londýne a každodenné vystávanie v metre s tvárou zaborenou do podpazušia cudzích ľudí je veľmi nezdravé.” Znechutene pokrútila hlavou a zasmiala sa. Babka ako správna vidiečanka pristupovala k mestám s inštinktívnou nedôverou.

Kniha bola presne taká, ako som očakávala. Jednoduchý romantický príbeh, kde už na začiatku viete, kto s kým skončí. Tak trochu klišé. Ale presne takéto klišé som potrebovala teraz čítať a veľmi som si pri knihe oddýchla. Hoci bol dej ľahko predvídateľný, vôbec mi to nevadilo. Spôsob, akým bola kniha napísaná, ma vtiahol do deja hneď na začiatku a neopustil ma až do konca čítania.

DSC_0340

Autorka pri viacerých situáciách poukazuje na úžasnú súdržnosť ľudí v malej dedinke, kde sa každý s každým pozná. Hoci máte ťažké srdce na svojho suseda, neotočíte sa mu chrbtom, keď je v núdzi. V tom je skutočné čaro Hope Green. Navyše sa nám autorka cez knihu snaží povedať, že nie je na mieste súdiť niekoho, koho osud nepoznáme. Pri tejto knihe som mala často úsmev na perách a neraz slzy v očiach. Či už z dojatia alebo smútku. Obzvlášť sa mi páčilo prostredie veterinárnej ambulancie.

DSC_0343

Veterinár z Hope Green je kniha, ktorá je ideálna na oddych. Už samotná obálka na mňa pôsobí veľmi pozitívne a taký mám aj pocit z knihy. Je dojímavá, nechýba v nej láska a šťastný koniec. My ženy tento typ literatúry jednoducho potrebujeme. Ak nehľadáte príliš komplikovaný príbeh, tak vás táto kniha nesklame. Mne sa úprimne páčila a zrelaxovala som sa pri nej. Takže svoj účel splnila na jednotku.

Úryvok z knihy si môžete prečítať na tejto stránke:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/19742694/veterinar-z-hope-green/

Titul: Veterinár z Hope Green

Originálny názov: The vets at Hope Green

Autor: Sheila Norton

Počet strán: 296

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Lindeni

Foto: Drominička

0 comments on “Veterinár z Hope Green (Sheila Nortonová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: