Trilery

Volám sa Anna (Lizzy Barber)

Po čase som opäť dostala čitateľskú chuť na triler. Vybrala som si knihu Volám sa Anna od autorky Lizzy Barber. Nebudem klamať, zlákala ma obálka, ktorá je skvelá. Anotácia však za ňou nezaostáva. Knihu som prečítala za tri dni. Aká je?

DSC_0366

Anna žije so svojou matkou na Floride. Správa sa cnostne, pravidelne chodí do kostola, nacvičuje v zbore, musí dodržiavať pravidlá, ktoré jej stanovila matka. Nikdy nebola v neďalekom zábavnom parku. Na svoje osemnáste narodeniny však Anna matku oklame a ide sa tam pozrieť so svojím priateľom. Keď však príde do parku, začína mať pocit, že tam už bola. Kedysi dávno. Spomienky sa jej vynárajú v útržkoch. Ako je možné, že si pamätá miesto, kde predtým nebola? Alebo jej matka klamala?

DSC_0367

Kniha vás bezpochyby vtiahne do deja od prvej stránky. Páči sa mi, že sa tu odvíjajú dva príbehy, ktoré spolu súvisia. Jeden rozpráva Anna a druhý Rosie. Dievča, ktorému zmizla pred pätnástimi rokmi sestra. Už od začiatku viete, ako sú prepojené. Otázkou celý čas zostáva, ako sa to stalo? A hlavne prečo? Anna začne zisťovať svoj pôvod, Rosie zase začne pátrať po svojej sestre. Obe objavujú šokujúce skutočnosti a vy spolu s nimi.

Veľmi veľkú úlohu v príbehu zohráva sekta. Podobný motív sa už objavil v množstve trilerov. Tentokrát bolo spracovanie naozaj dokonalé a miestami až hrôzostrašné. Pri čítaní som v duchu kričala na postavy, či nevidia, že ich využívajú. Fanatika však ťažko presvedčíte o jeho zlom konaní a úsudku. Preto musíte s nervami čítať ďalej.

DSC_0368

Miestami bola kniha ľahko predvídateľná, miestami však poriadne prekvapí a šokuje. S ľahkosťou, s ktorou je príbeh napísaný, sa vám bude čítať výborne. Kapitoly nie sú príliš dlhé. Keďže sa striedajú príbehy postáv, knihu len tak ľahko neodložíte. Vždy vás bude nutkať čítať ďalej. Chcete vedieť, ako sa v pátraní posunula Anna a hneď na to aj Rosie. Veľmi som túžila zistiť, či sa napokon stretnú. A ak áno, ako môže také stretnutie dopadnúť.

Milovníci trilerov si prídu na svoje. Nečakajte nič brutálne a nechutné. Dovolím si povedať, že kniha Volám sa Anna patrí k tým oddychovejším. Matkám sa bude čítať o čosi ťažšie. Príbeh sa vám dostane do hlavy a neraz som nad ním premýšľala aj mimo čítania. Ak ste matka, tak začnete na svoje deti dávať o niečo väčší pozor. Knihu hodnotím pozitívne. Hoci nejde o úplne strhujúci príbeh, i tak sa číta veľmi dobre. Ja som si pri knihe vcelku dobre oddýchla.

Prečítajte si úryvok z knihy na stránke vydavateľstva:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/21380534/volam-sa-anna/

Titul: Volám sa Anna

Originálny názov: My name is Anna

Autor: Lizzy Barber

Preklad: Tamara Chovanová

Počet strán: 320

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Lindeni

Foto: Drominička

0 comments on “Volám sa Anna (Lizzy Barber)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: