Mysteriózne príbehy Romány

Na vlnách času (Ali Dvořáčková)

Ali Dvořáčková je medzi knižnými blogermi známa ako Čaja z Paláca. Kníhkupkyňa na materskej dovolenke, ktorá sa rozhodla po dlhých rokoch písania vydať knihu. Vznikla tak kniha s názvom Na vlnách času a ja vám prinášam svoj pohľad na ňu.

DSC_0363

Lucia je workoholička do špiku kostí. Pracuje do neskorého večera, na spánok je zostáva sotva pár hodín. Jej kolobeh života naruší stretnutie so záhadným mužom, ktorému podľahne. Pevne verí, že sa už viac nestretnú. Od ich stretnutia sa v jej živote niečo zmení. Zakončí sa to až kolapsom v práci pre úplnú vyčerpanosť. Okrem toho sa jej začnú snívať veľmi zvláštne sny o dvoch ženách. Tie prežívajú podobný osud ako Lucia, ale v úplnej inej dobe. Podarí sa Lucii svoj osud zmeniť a neskončiť ako jej dávne predchodkyne?

Musím sa priznať, že za bežných okolností by som zrejme po tejto knihe nesiahla. Asi by to bola škoda. Román, kde má svoje miesto aj mágia a kúzla je mimo žánrov, ktoré bežne čítam. Občas si poviem, že musím skúsiť aj niečo iné. Tak to bolo aj teraz, a neľutujem to.

DSC_0362

Na začiatku mi chvíľu trvalo, kým som sa do príbehu dostala a pochopila som, že ide o tri rôzne ženy a v troch rôznych obdobiach. Keď som sa však naladila na tú správnu vlnu, už sa kniha odkladala veľmi ťažko. Najviac ma bavila Lucia zo súčasnosti, neskôr som už bola zvedavá aj na osudy Čiernej víly alebo Tej, čo nosí svetlo.

Taký je kolobeh života. Starí ľudia umrú, aby sa zas narodili nové generácie. Navrátim sa do rieky času a život si pokojne bude plynúť bezo mňa.

Kniha je popretkávaná mágiou. Liečiteľstvom či ovládaním prírodných živlov. Toto bolo pre mňa nové, ale bavilo ma to. Prítomné bolo aj zlo v podobe inkvizície a zlých démonov. Ak ste si mysleli, že toto sa dialo len v minulosti, tak táto kniha vám ukáže, že to tak nie je. Aj v dnešnej dobe je okolo nás temné zlo. Len v inej podobe. Aj dnes si ľudia dokazujú svoju moc. Najčastejšie peniazmi a známosťami. Všetko toto v príbehu nájdete. Navyše aj zradu, bezmocnosť a strach. Vyvážené sú však láskou a vierou v dobro.

DSC_0358

Na to, že ide o autorkinu prvotinu, je príbeh napísaný pútavo. Prepracovanosť troch podobných osudov bola skvelá. Autorka píše príťažlivo a kniha sa mi veľmi dobre čítala. Záver bol nečakaný, smutný, ale plný nádeje pre budúcnosť.

Dnes si už veru nikto nepíše svoj osud, píšu mu ho iní. Ak chceme prežiť, musíme slepo poslúchať. Aj keď to znamená zavrieť oči pred pravdou a nespravodlivosťou.

Som rada, že som mala možnosť knihu si prečítať. Hoci ide motív, ktorý by som bežne nečítala, vôbec som nebola sklamaná. Práve naopak. Kniha ma prekvapila a ukázala opäť niečo nové a iné. Ak patríte k čitateľkám, ktoré inklinujú trochu k mágií a liečiteľstvu a navyše máte radi striedanie príbehov z minulosti so súčasnosťou, tak je kniha pre vás ideálna. Kniha sa momentálne dá kúpiť len ako e-kniha, ale za skvelú cenu. Preto neváhajte a vyskúšajte aj vy.

Ďakujem autorke za knihu. Kúpiť si ju môžete na stránke:

http://www.1000knih.sk/obchod/fantasy/na-vlnach-casu

Titul: Na vlnách času

Autor: Ali Dvořáčková

Počet strán: 356

Rok vydania: 2020

Foto: Drominička

0 comments on “Na vlnách času (Ali Dvořáčková)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: