Životný štýl

Freddie Mercury: Ilustrovaný životopis (Alfonso Casas)

Keď iné deti v mojom veku počúvali Mandarínku Darinku, u nás bolo počuť skupinu Queen a iné rockové kapely. Vďaka môjmu otcovi som tak vyrastala na vcelku kvalitnej hudbe. Lásku ku Queenu mi zostala dodnes. Počúvame ju v aute, púšťala som ju môjmu synovi, keď som bola ešte tehotná a na oplátku si aj on pri tejto kapele kmitá hlavou do rytmu. Kniha Freddie Mercury a jeho ilustrovaný životopis ma potešila a rada ju priblížim aj vám.

DSC_0367

Autor knihy Alfonso Casas sa snaží zaujímavou formou predstaviť jednu z najslávnejších osobností hudobného sveta. Dokonalý životopis však načakajte. Kniha nemá ani stopäťdesiat strán. Na druhej strane sa dozviete všetky základné informácie a k tomu aj veľa pikošiek. Kniha je rozdelená na niekoľko častí. Delenie je veľmi originálne a to podľa asi najznámejšej skladby Bohemian Rhapsody. Prejdete od Intra, cez Baladu ku Gitarovému sólu. Nechýba Opera, Rock a na záver Outro.

DSC_0370

Prečítate si ako sa Farrokh Bulsara postupne zmenil na legendu menom Freddie Mercury. Zistíte ako sa dostal k spievaniu a čo má spoločné s kapelou Smile. Spoznáte jeho extravagantné kostýmy aj prejav. Kniha vás prevedie aj jeho búrlivým životom. Spoznáte jeho životnú lásku a aj jeho sexuálne výstrelky. Prežijete spolu s ním bujaré obdobie, ale aj samotu.

Kniha vám pripomenie nejeden hit. Ja som si niektoré skladby počas čítania opätovne púšťala. Dočítate sa o tom, ktoré obdobie bolo úspešné a ktoré položilo kapelu a Freddieho na kolená. Užijete si benefičný koncert Life Aid a zaspievate si Barcelona s Montserrat Caballé. Spolu s Freddiem budete čeliť zákernej chorobe a prežijete spolu s ním posledné chvíle.

DSC_0372

To, čo dáva knihe ten správny šmrnc sú samozrejme ilustrácie. Sú farebné, výstižné, extravagantné, dokonalé.  Niektoré časti knihy vyzerajú ako komiks. Vďaka tomuto benefitu si knihu prečítate na jedno posedenie.

Kto je fanúšikom Freddieho a skupiny Queen, pre toho je táto kniha nutnosťou do knižnice. Možno sa v nej nedozviete nič nové, ale tie fascinujúce ilustrácie vás určite dostanú. Je to krásny prierez Freddieho životom. Pripomenie vám množstvo úžasných piesni. Pritom si v knihe stačí iba listovať. Je vhodná aj ako darček pre fanúšika, ktorý nie je práve vášnivý čitateľ. Tento životopis zvládne prečítať každý.

DSC_0366

Zalistujte si v knihe na stránke vydavateľstva a presvedčte sa sami:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/21608009/freddie-mercury-ilustrovany-zivotopis/

Titul: Freddie Mercury: Ilustrovaný životopis

Originálny názov: Freddie Mercury: Illustrated biography

Autor: Alfonso Casas

Preklad: Miroslav Šatka

Počet strán: 144

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Lindeni

Foto: Drominička

0 comments on “Freddie Mercury: Ilustrovaný životopis (Alfonso Casas)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: