Trilery

Noc, keď som spadla (Christina McDonald)

Fakt, že vydavateľstvo Slovenský spisovateľ nevydáva iba slovenských autorov, snáď už všetci vieme. Ja väčšinou siahnem po trileroch a zatiaľ ani jeden nesklamal. Naposledy som čítala knihu Noc, keď som spadla od Christine McDonald a rada vám o nej teraz napíšem.

DSC_0282

Abi Knightová sa v noci zobudí na zvonenie telefónu. Nočný telefonát obráti jej život naruby. Jej sedemnásťročná dcéra spadla z mosta. Po hrozivom páde Olivia utrpela trvalé poškodenie mozgu, ktoré nie je zlučiteľné so životom. Abi začne pátrať po tom, prečo sa to stalo a kto je za to zodpovedný. Kto bol posledný, s kým sa Olivia rozprávala?

Na začiatku čítania som mala z knihy zmiešané pocity. Čítanie ma síce bavilo, ale nebolo až také strhujúce, ako by som od trileru očakávala. Postupne som sa dostala do príbehu a ku koncu sa už kniha odkladala len veľmi ťažko. Kniha je plná tajomstiev z minulosti, lží zo súčasnosti. Všetko sa postupne odrýva. Začínate rozumieť, prečo a kto klamal. Pre svoju potrebu alebo chcel iba ochrániť niekoho iného?

DSC_0285

V knihe sa strieda rozprávanie Abi a Olivie. Zatiaľ čo Abi prežíva súčasnosť, Olivia sa vracia niekoľko mesiacov dozadu. Do doby, keď sa všetko v jej živote zmenilo. Kapitoly boli krátke, rýchlo sa čítali. Dôvodom bolo aj to, že každá sa skončila v napínavom momente a vám nezostáva nič iné iba v čítaní pokračovať. Príbeh v sebe ukrýva niekoľko dôležitých a nečakaných zistení a zvratov. Počas pátrania s Abi som si v hlave spravila niekoľko scenárov, kto je zodpovedný za Oliviin pád. Samozrejme, že nakoniec to bol niekto iný, ako som čakala.

Ako to už v trileroch býva, ani tu nechýbalo dokazovanie si moci a vplyvu. Príbeh je plný intríg a pochybností. Len ťažko sa zisťuje, komu môžete dôverovať. Nechýbajú tu postavy, ktoré vám budú od začiatku nesympatické, našli sa však aj také, ktoré som mala rada.

DSC_0284

Pre mňa to nebol najlepší triler, aký som čítala, ale rozhodne patrí nad priemer. Keby hviezdičkujem, tak dostane štyri z piatich. Napínavé putovanie za pravdou vás prinúti sa odpútať od okolia a pri knihe si dokonale oddýchnete. Nie je práve to dobrý dôvod na čítanie? Napriek (pre mňa) ťažšiemu začítaniu sa, kniha je naozaj hodná povšimnutia. Preto ak hľadáte zaujímavý triler, práve tento by mohol byť ten pravý.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Slovenský spisovateľ.

Kúpiť ju môžete v pevnej väzbe .

Titul: Noc, keď som spadla

Originálny názov: The Night Olivia Fell

Autor: Christina McDonald

Preklad: Veronika Matúšová

Počet strán: 360

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ

Foto: Drominička

0 comments on “Noc, keď som spadla (Christina McDonald)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: