Skutočné príbehy

Tri ženy (Lisa Taddeo)

Knihu Tri ženy, ktorú napísala Lisa Taddeo som mala na poličke už nejaký čas. Vedela som, že nejde o jednoduchú fikciu. Chcela som si na ňu vyhradiť viac času, aby som sa mohla čo najviac sústrediť.

DSC_0487

V knihe spoznávame skutočné osudy troch rôznych žien. Prvou z nich je Maggie. Sedemnásťročná študentka z problémovej rodiny, kde prevláda alkohol. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa začne zdôverovať svojmu učiteľovi. Ich vzťah sa časom mení na niečo viac ako je len vzťah medzi učiteľom a žiačkou. Nočné telefonáty a časté smsky. Niekoľko dôverných stretnutí a zrazu nastane koniec. Ani po rokoch sa Maggie nevie zmieriť s faktom, že Aarona stratila. Svoj utajovaný vzťah dovedie až pred súd. Komu však budú veriť? Odvrhnutej žiačke alebo učiteľovi roka? ďalšou v poradí je Lina. Žena v domácnosti, ktorá už vo svojom manželstve nepociťuje žiadnu vášeň. Muž ju odmieta pobozkať, aj napriek tomu, že ho o to prosí. Hoci je vychovaná ako katolíčka, chce sa cítiť milovaná a túži po dotykoch. Preto sa spojí so svojou stredoškolskou láskou. Lina začne opäť pociťovať vášeň. Poslednou z trojice žien je Sloene. Úspešná žena, ktorá pochádza z bohatej rodiny. Je šťastne vydatá, krásna a vlastní s manželom reštauráciu. Jej manžel sa rád pozerá, ako sa oddáva slasti s inými mužmi či ženami. Jej vnútorné pocity sa začnú meniť potom, ako si do svojej spálne prizvú istého milenca. Sloene začína premýšľať nad týmto životným štýlom a začína pociťovať isté výčitky.

Nemali by ste ma súdiť, pokiaľ nepoznáte moju bolesť. Ženy by sa navzájom nemali odsudzovať, ak nezažili trápenia tej druhej. (str. 96).

Nečítam bežne tento typ kníh, vychádzajúci zo skutočných príbehov. Skôr sa utiekam k fikcii. Môžem však povedať, že kniha sa mi páčila. Hneď v úvode ma autorka vtiahla do témy. Píše aj dôvod, prečo sa rozhodla téme ženskej sexuality venovať. Príbehy žien sa striedajú a každý jeden som prežívala spolu s hlavnou hrdinkou.

DSC_0488

Každá žena v príbehu bola nazvaná „šľapkou“. Každú jednu okolie odsúdilo. Vy však čítate ich pocity, ich túžby. Vďaka rozprávaniu ich príbehu začínate rozumieť rozhodnutiam, ktoré tieto ženy spravili. Tieto ženy chceli pocítiť lásku, chceli sa oddať slasti a vzrušeniu. Každá mala na to iný dôvod a každý osud bol iný. Nemôžem povedať, že niektorá mi bola viac či menej sympatická. Každá mi však ukázala iný pohľad.

Lina vie, že aj láska je súťaž – zúfala potreba trápiť sa menej ako ten druhý. (str. 206)

Autorka hlavné hrdinky sleduje osem rokov z bezprostrednej blízkosti. Do jej prerozprávania dostáva reálne výpovede, či už z emailov alebo denníkov. Spracovanie príbehov sa mi veľmi páčilo. Autorka ma zaujala od samého začiatku až po epilóg.

DSC_0490

Čo ty, doriti, vieš o dievčatách, pomyslí si Maggie. Nepamätáme si to, čo si si chceme zapamätať. Pamätáme si to, na čo nevieme zabudnúť. (str. 222)

Kniha Tri ženy mi ukázala nový pohľad na ženské túžby, sexualitu a témy, ktoré sú neustále tabu. Tri príbehy, ktoré v knihe čítate, budú vo vás rezonovať ešte nejaký čas. Každá žena prejavuje svoju sexualitu a potreby inak a každú k tomu vedie iný dôvod. Pripravte sa na podrobné vykreslenie rozkoše, ktorú tieto ženy prežívajú. Pripravte sa na ich pocity a aj na to ako nimi budú iní opovrhovať. Pre mňa bola táto kniha niečo nové, čo som doteraz nečítala. Vôbec neľutujem, že som po nej siahla. Navyše má dokonalú, sexi obálku.

Knihu si kúpite ako pevnú väzbu alebo formou e-knihy.

Titul: Tri ženy

Originálny názov: Three Women

Autor: Lisa Taddeo

Preklad: Katarína Ostricová

Počet strán: 268

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Tatran

Foto: Drominička

0 comments on “Tri ženy (Lisa Taddeo)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: