Detská literatúra

Veľká kniha eko aktivít

Nie je to tak dávno, čo som vám predstavila veľmi užitočnú knihu o záchrane našej planéty s názvom Chráňme našu planétu. V krátkom čase po tejto knihe vyšla ďalšia, vďaka ktorej si môžu deti zopakovať získané informácie. Ide o knihu Veľká kniha eko aktivít, ktorá vyšla vo vydavateľstve Fragment.

DSC_0497

Keďže mám ešte malé dieťa, tak netuším, ako sú na tom školy a učenie ohľadom ekológie. Verím však, že existujú minimálne krúžky, kde sa deti zaoberajú tým, ako pomôcť našej planéte. Ak niečo také školy majú, tak práve táto kniha je priam ideálna ako pracovný zošit.

DSC_0501

Kniha sa venuje najdôležitejším problémom, ktoré ničia našu planétu. Ide o témy odlesňovania, recyklácie, obnoviteľných zdrojov alebo úspory vody. Ku každej téme a úlohe nájde dieťa aj množstvo zaujímavých a užitočných faktov.

Aktivity, ktoré v knihe nájdete, sú zamerané nielen na vedomosti o životnom prostredí, ale deti si precvičujú aj počty, pamäť či pozornosť. Deti pomáhajú nájsť včielke cestu do úľa, pomáhajú smetiarskemu autu vysypať všetky nádoby na odpadky s čo najkratšou trasou, deti sa naučia, ktoré plody rastú nad zemou a ktoré pod zemou. Budú skúmať ľadovce, ale stanú sa z nich aj inštalatéri, ktorí nám pomôžu ušetriť vodu.

DSC_0500

Aktivít v knihe je viac ako sto a každá je mimoriadne zaujímavá a zábavná. V závere si deti môžu urobiť test, ako ekologicky sa správajú. Aj vďaka nemu zistia, či ešte môžu urobiť viac pre ochranu prírody, alebo sú už ekologickí profíci. V knihe nechýba ani veľký kvíz, kde si deti môžu zopakovať všetky informácie, ktoré sa počas aktivít dozvedeli.

DSC_0505

Musím sa priznať, sama som pri niektorých aktivitách zaváhala. Niektoré úlohy sú ľahšie, iné potrebujú viac času a rozmýšľania. Nemusíte sa však báť, že by ste niečo vypracovali zle. Kniha ukrýva aj riešenia a môžete deťom výsledok skontrolovať, prípadne im s úlohami pomôcť. Kniha je určená pre deti od 8 rokov. Ja by som ju odporučila deťom okolo 10 rokov. Práve z dôvodu, že niektoré úlohy sú zložitejšie.

DSC_0506

Veľká kniha eko aktivít je skvelá voľba pracovného zošitu pre deti, ktoré sa zaujímajú o ekológiu a ochranu životného prostredia. Takisto pomôže aj rôznym ekologickým krúžkom v školách. Zábavnou formou sa deti naučia množstvo informácií a naučia sa lepšie chrániť svoju planétu. Okrem toho si precvičia logické myslenie, počítanie a v neposlednom rade pozornosť. Toto všetko ešte umocňujú pekné farebné ilustrácie. Veľmi odporúčam.

DSC_0499

Zalistujte si v knihe:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/22342621/velka-kniha-eko-aktivit/

Titul: Veľká kniha eko aktivít

Originálny názov: The Big Green Activity Book

Autor: Kolektív

Preklad: Silvia Slaničková

Počet strán: 128

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Fragment

Foto: Drominička

0 comments on “Veľká kniha eko aktivít

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: