Detská literatúra

Líška Šiška ide do škôlky (Iva Gecková)

Knihu Líška Šiška ide do škôlky  od Ivky Geckovej som si vybrala z niekoľkých dôvodov. Milujem líšky. To vďaka láske k Malému princovi. Okrem toho mám doma malú Adelku, ktorá je postavou aj v tejto knihe. Nuž a napokon detských kníh nie je nikdy dosť. Obzvlášť keď máte doma malého knihomoľa ako ja.

Malá Adelka chodí do škôlky veľmi rada a pani učiteľke zvykne pomáhať s upratovaním hračiek. Tak ako aj iné deti, ona si do škôlky tiež zvykne nosiť svoju obľúbenú hračku. V jej prípade je to líška Šiška. Jedného dňa si ju však v škôlke zabudne. Poradí si líška Šiška bez nej? Nebude jej smutno? Nájde ju tam na ďalší deň? Čo ak zmizne?

Tento príbeh je jednoducho rozkošný. Všetky hračky začínajú ožívať a žiť si svoj príbeh. Líška Šiška sa tak ocitá medzi novými kamarátmi. Snažia sa pripraviť veľké narodeninové prekvapenie pre ľadového medveďa. Líška so všetkým pomáha. Či už je to výzdoba alebo narodeninová torta. Oslava musí byť dokonalá.

Kniha je rozdelená na niekoľko kapitol. Pri menších deťoch odporúčam čítať postupne. Celá kniha na jedenkrát by pre ne mohla byť náročná na sústredenie. Výhodou je, že si príbeh môže užiť o niečo dlhšie. Samotný dej nie je náročný. Príbeh je zaujímavý a deti si užijú s líškou množstvo zábavy. Veď ako sa na poriadnej oslave aj patrí.  

V detskej knihe nemôžu chýbať ilustrácie. Tu ich mala na starosti ilustrátorka Bára Buchalová a sú vydarené. Vďaka nim z knihy priam srší dobrá nálada a zábava. A pri pohľade na čokoládovú tortu sa aj deťom začnú zbiehať slinky.

Detská kniha Líška Šiška ide do škôlky v sebe ukrýva veselý príbeh o tom, čo sa deje s hračkami v škôlke, keď tam nie sú detičky. Kniha je podľa môjho názoru vhodná pre deti od troch až štyroch rokov. Ideálna je pre tie, ktoré už chodia do škôlky a občas sa im stane, že si tam zabudnú svojho obľúbeného plyšiačika či bábiku. Vďaka knihe budú vedieť, že sa o svoje poklady počas noci určite nemusia báť. Vďaka krásnym ilustráciám si knihu určite obľúbia.

Knihu si môžete zakúpiť na stránke vydavateľstva:

https://www.grada.sk/liska-siska-ide-do-skolky-100036/

Titul: Líška Šiška ide do škôlky

Originálny názov: Líška Šiška ve školce

Autor: Iva Gecková

Ilustrácie: Bára Buchalová

Preklad: Jana Boberová

Počet strán: 64

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Grada pod značkou Bambook

Foto: Drominička

0 comments on “Líška Šiška ide do škôlky (Iva Gecková)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: