Romány

Perlová sestra (Lucinda Rileyová)

Pred nejakým časom vyšla štvrtá kniha zo série Sedem sestier od Lucindy Riley. Túto sériu vyslovene milujem. Veľa ľudí sa preto čudovalo, prečo som sa do Perlovej sestry nepustila hneď. Ja som sa rozhodla použiť ju ako náplasť po ťažších alebo horších knihách. Vedela som totiž, že ďalšia kniha od Lucindy nesklame a bude skvelá.

Štvrtá kniha je venovaná Kelainó alias CeCe. Sestra, ktorá vždy rozhodovala a rozprávala za Star. Tá však už svoj hlas našla a s ním aj krásnu rodinu. CeCe je zrazu sama a má pocit, že nepatrí nikam. Aj ona sa pokúsi prekonať svoj strach a vypátrať miesto odkiaľ pochádza. Možno sa jej podarí nájsť aj príbuzných. Vydáva sa preto na cestu do Austrálie s medzizastávkou v Thajsku. Tam spoznáva tajomného muža menom Ace, s ktorým strávi krásne dni. S prísľubom, že sa možno stretnú v Austrálii, CeCe odlieta a ocitá sa na pobreží tohto horúceho kontinentu. Na to, aby spoznala svoju minulosť má pri sebe jednu fotografiu. Pátranie ju privedie do dávnej minulosti, keď do čisto mužského prostredia lovcov perál príde Kitty Mercer, ktorá prevzala loveckú firmu po svojom manželovi. Je CeCe pokrvná príbuzná so ženou, ktorá vlastnila perlové impérium? Nájde aj ona svoju spriaznenú dušu?

Neviem ako to autorka robí, ale robí to úžasne. Knihy, ktoré som od nej dosiaľ čítala, boli brilantné. Nebolo to inak ani pri Perlovej sestre. Som rada, že som si ju odložila na čas, keď som si ju mohla plnohodnotne vychutnať. Pritom CeCe bola doteraz pre mňa asi najotravnejšia zo sestier. Tým, ako rozhodovala za Star a ako bola jej neoddeliteľnou súčasťou. V predošlej knihe, kde Star začala pátrať po svojich koreňoch, som si vravela, že tak jej treba. To, že ostala zrazu sama mi v tej chvíli ľúto neprišlo, lebo som sa tešila z pokroku Star.

Ibaže v tejto knihe sa dostanete pod kožu práve Kelainó a možno si uvedomíte, že to nebola Star, kto potreboval oporu. Možno je to práve CeCe, ktorá nevedela kam patrí a tak sa držala pri svojej sestre. Musím povedať, že sa môj pohľad na ňu úplne zmenil a veľmi som dúfala, že sa jej cesta v Austrálii vyplatí a nájde to, čo hľadá. Do očí sa mi niekoľkokrát vtisli slzy. Či už to bolo dojatím alebo smútkom. Cece má dyslexiu a bolo mi veľmi ľúto, keď sa ocitla v situácií, kde zlyhávala kvôli svojmu hendikepu.

Historická časť bola aj tentokrát skvelá. Príbeh, ktorý sa začína v Anglicku a prechádza do krajiny nových možností s názvom Austrália. Kitty som si veľmi obľúbila, aj keď ma niektoré jej rozhodnutia zaboleli. Hlavne keď išlo o lásku. Na druhej strane sa mi páčilo, ako bojovala za práva „farebných“. Imponovala mi jej veľkodušnosť  a snaha pomôcť. To aj vtedy, keď nemala veľa peňazí. Bola to určite veľmi silná a pozoruhodná žena, ktorá sa dokázala otriasť aj po obrovskej tragédii, ktorá ju postihla.

Perlová sestra v ničom nezaostáva za predošlými (knižnými) sestrami. Lucinda Riley vás vezme do spaľujúcej Austrálie a budete mať pocit, že červený prach máte aj na svojom oblečení. Úžasne napísaný román, kde sa šikovne prepája minulosť so súčasnosťou. Zažijete nielen dobrodružstvo, ale poctíte aj množstvo emócií. Či už dojatie alebo hlboký smútok. Nechýba ani láska, ktorá ma v tejto knihe viacero podôb. Podľa mňa opäť skvelé čítanie. Ak ste ešte stále nezačali s touto sériu, tak by ste bezpochyby mali. Sú to skutočne brilantne napísané knihy, ktoré pohladia každú ženskú čitateľskú dušu.

Titul: Perlová sestra (4.diel série)

Originálny názov: The Pearl Sister

Autor: Lucinda Riley

Preklad: Mária Kočanová

Počet strán: 496

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Tatran

Foto: Drominička

3 comments on “Perlová sestra (Lucinda Rileyová)

 1. Treba citat knihy v poradi alebo nenadviazaju na seba.
  Dakujem 🙂

  Páči sa mi

  • Dobrý deň, podľa mňa sa dajú čítať v rôznom poradí. Osobne by som však minimálne začala prvou s názvom Sedem sestier a potom už je na Vás aké poradie zvolíte. Ale poslednú Stratenú sestru si nechajte na záver 🙂

   Páči sa mi

 2. Fantasticke knihy prekrasne spracovane pribehy 👏👍

  Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: