Romány

Sedem sestier (Lucinda Rileyová)

Láska nepozná vzdialenosť;

nerozlišuje kontinenty;

má oči iba pre hviezdy.

Pri výbere knihy, ktorá má niekoľko dielov, väčšinou zaváham. Bojím sa totiž, že kniha skončí bez odpovedí a ďalšia časť je v nedohľadne. Veľmi opatrne som preto siahala aj po knihe s názvom Sedem sestier, ktorú napísala Lucinda Rileyová. Našťastie som neodolala jej krásnej a lákavej obálke. Táto kniha sa totiž zaradila medzi najlepšie romány, ktoré som tento rok čítala.

DSC_0148

Bohatý a scestovaný muž si počas svojho života adoptoval šesť dievčat. Tie vychovával vo svojej “pevnosti” na brehu jazera vo Švajčiarsku. Každá sestra bola iná. Tatko Slaný. ako ho nazývali, ich miloval. Jeho nečakaná smrť ich všetky zasiahla. Postupne sa vrátili do svojho rodného domu, ktorý nazývali Atlantis. Tu im právnik zosnulého tatka odovzdal obálku, ktorá mala každú jednu zaviesť na miesto svojho narodenia. Ako prvá sa na svoju púť vybrala najstaršia zo sestier Maia. Súradnice, ktoré jej otec zanechal, ju priviedli do Brazílie. Vďaka indíciám sa dostáva ďaleko do svojej minulosti a prostredníctvom svojej prastarej mamy Izabely spoznáva svojich pokrvných predkov. Dozvie sa Maia všetky odpovede?

DSC_0153

Sedem sestier je jednoducho skvelá kniha. Od samého začiatku vás vtiahne do deja a nepustí vás do poslednej strany a to myslím doslova. Dychtivo som chcela vedieť, ako sa Maina situácia vyvinie. Či spozná svoju pokrvnú rodinu a či dostane všetky odpovede, ktoré v Brazílii hľadala. Počas čítania som sa si predstavovala krásne piesočné pláže aj sparné ulice Ria. Môžete mi veriť, že temperament mesta sa prenesie pri čítaní aj na vás.

Tatko nám hovoril moje zlaté jabĺčka. Zrelé a dokonale okrúhle, čakajúce na odtrhnutie. No teraz sa konár otriasol a všetky sme spadli na zem bez opornej dlane, ktorá by nás pri tom páde zachytila. (str.32)

Aby to však nebolo málo, tak nie iba Rio hrá dôležitú úlohu v príbehu. Počas čítania sa prenesiete aj do Paríža v roku 1927. Spoznáte zákutia, kam chodili umelci a zavítate do ateliéru majstra Landowského. Práve toto bol muž, ktorý zhotovil majestátnu  sochu Krista v Riu. A vy budete pri tom.

DSC_0159

Priznám sa, že som nikdy nečakala, že ma dobrodružno-historický román takto pohltí. Tejto knihe sa to podarilo dokonale. Na začiatku som mala chvíľu problém s množstvom postáv. Neskôr sa príbeh točil už iba okolo Maii, čítanie tak išlo ako po masle.

Sadla som si na lavicu na chodbe a uvažovala, že nech mi dnes Beatriz povie čokoľvek, nezlomí ma to. Minulosť ostane minulosťou, lebo včera som konečne našla budúcnosť. (str.396)

Na začiatku som sa bála, že kniha skončí otvoreným koncom. Bolo to zbytočné. Príbeh prvej zo sestier prežijete až do jeho šťastného konca. Záver knihy už naznačuje, ktorá zo sestier bude najbližšie pátrať po svojich predkoch a osude. Ja sa už neviem dočkať pokračovania.

DSC_0157

Na záver vám odporúčam túto knihu si prečítať. Nájdete v nej všetko, čo od skvelého románu očakávate. Prepletené osudy, sklamanie, ale aj dobrodružstvo, nádej, vášeň a samozrejme lásku. Toto všetko je napísané tak majstrovsky, že sa vám kniha bude iba ťažko odkladať. Ako som už písala v úvode, pre mňa je to jedna z najlepších kníh, ktoré som tento rok čítala. Už teraz sa teším na ďalší príbeh zo série. 

Veľmi pekne ďakujem vydavateľstvu Tatran za skvelý čitateľský zážitok. Viac o knihe nájdete tu:
http://www.slovtatran.sk/knihy/novinky/sedem-sestier

Titul: Sedem sestier

Originálny názov: The Seven Sisters

Autor: Lucinda Rilay

Počet strán: 436

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Tatran

Foto: Drominička

5 comments on “Sedem sestier (Lucinda Rileyová)

  1. Spätné upozornenie: Polnočná ruža (Lucinda Rileyová) – Drominička Číta

  2. Spätné upozornenie: Dievča na útese (Lucinda Rileyová) – Drominička Číta

  3. Spätné upozornenie: Perlová sestra (Lucinda Rileyová) – Drominicka Číta

  4. Spätné upozornenie: Motýlia izba (Lucinda Rileyová) – Drominicka Číta

  5. Spätné upozornenie: Búrková sestra (Lucinda Rileyová) – Drominicka Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: