Romány

Motýlia izba (Lucinda Rileyová)

Autorka Lucinda Riley sa medzi slovenskými čitateľkami dostala do povedomia aj vďaka senzačnej sérii Sedem sestier. Tri knihy, ktoré už vyšli v Tatrane, som vám recenzovala. Teraz vyšla ďalšia samostatná kniha s názvom Motýlia izba. Séria Sedem sestier ma uchvátila, preto som bola zvedavá aj na túto novinku.

DSC_0004

Posy má takmer sedemdesiat rokov. Žije v nádhernej, hoci už chátrajúcej, vile Admiral. Tú zdedila po svojom milovanom otcovi. Vďaka nemu prežívala práve na tomto mieste nádherné detstvo. Spolu s otcom chytali motýle a študovali prírodu. Po smrti svojho manžela sa Posy vracia do rodinného sídla a vychováva tu svojich synov. Nastal však čas, aby vilu predala. Sily a ani financie jej už nestačia na údržbu. Popritom jej na pohode nepridáva ani starší syn, ktorý sa neustále utápa v dlhoch. Posy nečakane stretne svoju niekdajšiu lásku Freddieho. Ona by opäť rada rozdúchala plamienok ich dávnej lásky. Freddie však ostáva opatrný. Prečo je to tak? Čo pred Posy skrýva?

DSC_0008

Na sérii Sedem sestier milujem striedanie kapitol, ktoré sa odohrávajú v minulosti s tými zo súčasnosti. Ani v tejto knihe nechýbal takýto prvok a mňa to veľmi potešilo. Autorka vie veľmi dobre navnadiť čitateľa  a tak mu nezostáva nič iné, len čítať ďalej a dychtivo zisťovať, ako sa osud toho ktorého hrdinu vyvinie.

V tomto príbehu som si obľúbila veľmi veľa postáv. Najmä však Posy. Jej odhodlanie a ochotu pomôcť každému bolo krásne. Čo sa mi však páčilo najviac je, že si dokázala priznať chybu a pripustiť aj to, že má nevydareného syna. Neobhajovala jeho zlé činy, nechala ho potrápiť sa. Nie každá matka by dokázala niečo podobné.

DSC_0010

V príbehu sa postupne odkrývajú tajomstvá minulosti. Hoci niektoré z nich pri čítaní začnete tušiť, to najväčšie tajomstvo, ktoré pred Posy Freddie skrýva, vás bude šokovať. Pochopíte vďaka tomu niektoré jeho rozhodnutia a budete spolu s Posy dúfať, že sa ešte ich láska stane opäť  skutočnou. A to aj napriek tomu, že ubehlo už päťdesiat rokov.

DSC_0005

Aj touto knihou sa mi potvrdilo, že Lucinda Riley je brilantná spisovateľka. V mojom rebríčku sa zaradila medzi tie najlepšie autorky, ktoré som v poslednom čase čítala. Už teraz sa teším na jej ďalšiu  knihu. Ak hľadáte prepracovaný príbeh, kde okrem romantiky nájdete aj trochu rodinnej drámy, tak ste na správnom mieste. Motýlia izba ma stihla aj rozplakať. Nielen smútkom, ale aj dojatím. Pre mňa skvelá oddychovka, ktorá vám zostane v mysli ešte nejaký čas. Minimálne budete mať chuť ísť na anglický vidiek a nájsť krásnu vilu Admirál.

Knihu kúpite v pevnej väzbe alebo akoe-knihu.

Titul: Motýlia izba

Originálny názov: The Butterfly Room

Autor: Lucinda Riley

Preklad: Zuzana Gáliková

Počet strán: 420

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Tatran

Foto: Drominička

1 comment on “Motýlia izba (Lucinda Rileyová)

  1. Spätné upozornenie: Dievča na útese (Lucinda Rileyová) – Drominička Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: