Romány

Ešte to nebalím … odkazuje babička (Judy Leigh)

Knihu Ešte to nebalím … odkazuje babička od Judy Leigh som začala čítať pre odľahčenie po ťažkej knihe. Musím sa priznať, že som čakala napodobeninu Storočného starčeka. Našťastie som sa mýlila a príbeh ma veľmi milo prekvapil.

DSC_0693

Evie sa po smrti manžela Jima presťahuje do Sheldonovského sídla, kde by mala dožiť svoj život. Napriek tomu, že má sedemdesiatpäť rokov, v domove dôchodcov sa necíti vôbec vo svojej koži. Prepadá stále väčšej a väčšej letargii. Príde však moment, kde sa rozhodne, že si spraví výlet do Liverpoolu a zažije ešte niečo vzrušujúce, pokým sa natrvalo usadí v tomto ponurom mieste. Lenže Evie nakoniec nezostane len na území Spojeného kráľovstva. Osud ju zaveje do Francúzska a ona si uvedomí, že práve tu začala konečne žiť. Po jej stopách sa vydáva aj jej syn Brendon, ktorý ju chce prekvapiť. Kde nájde svoju matku a či sa mu podarí priviesť ju späť do Dublinu, to si musíte prečítať sami.

DSC_0691

Ešte v začiatkoch knihy som mala pocit, že skutočne pôjde o príbeh veľmi podobný Storočnému starčekovi. Evie tiež odíde z domova dôchodcov a zažíva nečakané a bláznivé situácie. Postupne sa však kniha začala vyvíjať iným smerom. Putovanie Evie ma začalo veľmi baviť. Postavu Evie som si nesmierne obľúbila. Veľmi by sa mi páčilo mať takúto akčnú a svojim spôsobom bláznivú babičku. Má skvelý zmysel pre humor, ale aj zdravý sedliacky rozum. Evie proste budete milovať.

DSC_0690

Popri jej dobrodružstve čitateľ spoznáva aj jej syna Brendona a jeho manželku Mauru. Ich vzťah uviazol na bode mrazu a stojí pred nimi rozhodnutie, či oživiť kedysi vášnivý vzťah alebo začať žiť každý po svojom. Postava Brendona ma poriadne vytáčala. Takého nemožného chlapa by som rozhodne nestrpela tak dlho, ako to zvládla Maura. „Mumák“ ktorý nevie povedať, čo si myslí a čo pre neho jeho žena znamená. Pri ňom som neraz predýchavala jeho správanie.

DSC_0695

Kniha bola pre mňa veľmi milé prekvapenie. Som rada, že som po nej siahla práve po ťažkom čítaní o vojne. Príjemná oddychovka, ktorá v sebe ukrývala všetko, čo som potrebovala. Neraz som sa zasmiala, pocítila vzrušenie z dobrodružstva spolu s Evie. Nečakala som však, že pri knihe budem aj plakať. To bol pre mňa šok. Ale všetko to v príbehu spolu ladilo. Čítala sa mi ľahko a tešila som sa stále viac, čo bude nasledovať.  Pokiaľ si chcete prečítať trochu uletený príbeh, rozhodne odporúčam aj knihu o tejto veselej a silnej babičke.

Knihu výhodne kúpite na stránke vydavateľstva Grada

https://www.grada.sk/este-to-nebalim-odkazuje-babicka-100018/

Titul: Ešte to nebalím … odkazuje babička

Originálny názov: A Grand Old Time

Autor: Judy Leigh

Preklad: Michal Zidor

Počet strán: 304

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Grada pod značkou Metafora

Foto: Drominička

1 comment on “Ešte to nebalím … odkazuje babička (Judy Leigh)

  1. Spätné upozornenie: Babská jazda (Judy Leigh) – Drominička Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: