Životný štýl

Chlapec, krtko, líška a kôň (Charlie Mackesy)

Dnes by som vám rada predstavila knihu, do ktorej som sa zamilovala na prvý dotyk a pohľad. Chlapec, krtko, líška a kôň napísal aj zilustroval Charlie Mackesy a ja z celého srdca ďakujem vydavateľstvu Tatran, že takýto knižný skvost priniesli na slovenský trh.

DSC_0683

Moja rodina a aj priatelia vedia, že mojou najväčšou srdcovkou je kniha Malý princ. Roky hľadám niečo, čo by sa mu vyrovnalo. Myšlienky v knihe sú totiž také nadčasové, že len ťažko túto útlu knihu čosi prekonalo. Po dlhých rokoch hľadania sa našla kniha, ktorá sa Malému princovi prinajmenšom vyrovnala a do mojej knižnice pribudla ďalšia srdcovka.

DSC_0685

Príbeh knihy je jednoduchý. Ja som si ju vzala do ruky s tým, že si ju idem iba prelistovať a neskôr sa jej budem venovať. Lenže som prečítala jednu stranu, potom druhú, ďalšiu a ďalšiu. Nakoniec som na jeden dych prešla celú knihu a bola som z nej v okamihu nadšená.

DSC_0687

Myšlienky, ktoré ukrýva, sú nádherné. Či už sú o láske, priateľstve či strachu. Každý jeden výrok má v sebe neuveriteľné posolstvo. Chlapec sa vydáva na cestu spolu s krtkom. Mimochodom, toho som si hneď obľúbila pre jeho lásku ku koláčom.  Cestou sa spoznajú s líškou a nakoniec s koňom. Každá jedna postavička je iná. Čitateľ si nájde „tú svoju“, s ktorou sa stotožní a v ktorej sa vidí. Môže to byť dokonca zmes vlastností z každého.

DSC_0684

Okrem prekrásnych myšlienok je kniha unikátna svojim spracovaním. Ilustrácie aj písmo, ktoré sú v knihe vás zaručene dostanú. Aj strany sú o čosi hrubšie. Toto všetko dokopy prináša do vašej knižnice skutočne výnimočnú knihu.

DSC_0688

Som si istá, že pokiaľ sledujete sociálnej siete alebo rubriky o knihách, tak kniha Chlapec, krtko, líška a kôň neušla vašej pozornosti. Poznám ľudí, ktorí zásadne nesiahnu po knihe, ktorá je príliš vychvaľovaná. Prosím, tentokrát to nerobte. Podľa mňa je táto kniha zatiaľ najkrajšou v tomto roku a možno aj niekoľko rokov predtým. Je to ten typ knihy, ku ktorej sa budete vracať, keď budete potrebovať povzbudiť. Vždy si v nej nájdete to pravé, ktoré v tom čase a veku budete potrebovať. Autor píše, že v knihe si to pravé nájde každý od 8 do 80 rokov a ja s ním môžem iba súhlasiť. Ja touto knihou budem postupne obdarúvať mojich blízkych. Pretože týmto výberom ulahodím každému. Ako darček je ideálna. Pretože je nielen krásne spracovaná, ale je výnimočná aj svojím obsahom.

Knihu kúpite napríklad v Martinuse.

Titul: Chlapec, krtko, líška a kôň

Originálny názov: The boy, the mole, the fox and the horse

Autor: Charlie Mackesy

Preklad: Lucia Halová

Ilustrácie: Charlie Mackesy

Počet strán: 128

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Tatran

Foto: Drominička

1 comment on “Chlapec, krtko, líška a kôň (Charlie Mackesy)

  1. Spätné upozornenie: Čo ak … (Kobi Yamada) – Drominicka Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: