Trilery

V bezpečnom úkryte (Rachel Abbottová)

Zaujímavá anotácia ma prilákala ku knihe V bezpečnom úkryte od Rachel Abboottovej. Mám rada psychologické trilery. Ich čítanie je rýchle, väčšinou sa kniha len veľmi ťažko odkladá. Inak to nebolo ani pri tejto novinke z Ikaru.

DSC_0011

Lucas pri príležitosti svojej svadby pozval do svojho honosného sídla svojich priateľov z mladosti. Deň pred svadbou si všetci užívajú skvelú pohostinnosť. Spomínajú a zabávajú sa. Lenže niečo sa stalo a všetky plány sa v momente rozplynuli. Lucas ich po roku pozýva opäť. Jeho priatelia však nevedia, čo majú oslavovať. K svadbe predsa nedošlo a neradi by si pripomínali tragédiu, ktorá sa na pozemku odohrala. Lucas má však plán. Chce hrať hru. Každému dá obálku s jeho úlohou a každý dostane aj kostým. Návštevníkom nezostáva nič iné, len sa podriadiť a začať hrať hru na vraždu. Nikto z nej však nemá dobrý pocit. Je to len hra, alebo je medzi nimi skutočný vrah?

DSC_0014

Príbeh, ktorý v sebe ukrýva táto kniha vás vtiahne hneď od prvej strany. Hoci sa rozbiehal trošku dlhšie, ani na sekundu som nemala pocit, že sa nudím. Spoznávala som postavy. Každý bol iný, ale pre príbeh dôležitý. Po tom, ako sa dej naplno rozbehol a začala sa hrať hra, predstavila  som si hry na vraždy v rôznych filmoch a seriáloch. Elegantne oblečení hostia. Každý má svoju úlohu a každý má svoje tajomstvo. Nikto nevie, kto je vrah. Odhaľovaním tajomstiev z minulosti sa k riešeniu postupne približujete.

Vďaka krátkym kapitolám sa kniha len veľmi ťažko odkladala. Spolu s postavami som sa snažila spoznať pravdu. Mala som niekoľko scenárov, ale žiaden mi nevyšiel. Čo je samozrejme skvelé. V napätí budete až do samotného záveru. Väčšina príbehu je písaná z pohľadu postavy menom Jemma. Nájdete tu však aj denník Alex, či pohľad budúcej nevesty. Všetko spolu dokonale ladí.

DSC_0015

Musím oceniť aj autorkine opisy prostredia. Okamžite som si vedela predstaviť dokonalú rezidenciu. Počula som šum mora, ale vedela som si vychutnať aj meditáciu v zenovej záhrade.

Po romantike, ktorú som čítala predtým, som si nemohla vybrať lepšiu knihu. Trilery milujem a tento bol skvelý. O to viac, že príbeh nie je plný krvi a násilia. Autorka sa dokonale pohráva s mysľou čitateľa. Zavádza vás rôznymi smermi, dáva vám indície, ale finále vás aj tak prekvapí. Knihu si viem predstaviť ako námet na jeden diel seriálu To je vražda napísala alebo niečo podobné. Kto má rád psychologické trilery, tak určite nebude sklamaný.

Vypočujte si ukážku na odkaze:

https://www.bux.sk/knihy/558365-v-bezpecnom-ukryte.html

button-bux-e1541068323208

Titul: V bezpečnom úkryte

Originálny názov: The Murder Game

Autor: Rachel Abbott

Preklad: Jana Seichertová

Počet strán: 384

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Ikar

Foto: Drominička

0 comments on “V bezpečnom úkryte (Rachel Abbottová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: