Detektívky Trilery

Voľný pád (Sandra Brown)

Nie je to tak dávno, čo vydavateľstvo Slovenský spisovateľ vydalo knihy od autorky Sandry Brown. Po knihe Krvavé spomienky, ktorá bola mimochodom perfektná, a knihe Zrada prinášajú ďalší napínavý príbeh.  Obálka, ktorá krásne ladí k predošlým dvom, nesie názov Voľný pád.

DSC_0021

Deň pred Vďakyvzdaním začne kolabovať doprava. Dôvodom je hmla, vďaka ktorej si človek nevidí takmer ani pred nos. Letecká prepravná spoločnosť však potrebuje prepraviť balíček práve teraz. Na takúto cestu by sa vydal iba blázon. Jeden s menom Rye sa rozhodne toto riziko podstúpiť. Skúsený pilot je už takmer nad letiskom, keď ho niečo oslepí a on musí núdzovo pristáť v lese. Keď sa vyberie po pomoc, k jeho lietadlu sa prikradne postava v tmavom oblečení a hľadá balíček, ktorý Rye doručuje. Rye sa snaží votrelca spacifikovať. Zistí že ide o ženu. Doktorka Brynn O´Nealová prišla po balíček. Rye ani len netuší, že od tej chvíle ho čakajú najrušnejšie hodiny za posledné roky.

DSC_0019

Do tejto knihy som sa začítala po pár stranách a potom už nebolo cesty späť. Krátke kapitoly, ktoré boli delené iba podľa času, ma hnali čítať aj vtedy, keď som už knihu chcela odložiť. Nevadilo mi ani to, že sa mi kniha tak trochu podobala na predošlé. On je drsný chlap, ktorý v sebe ukrýva trápenie z minulosti. Aj napriek tomu, že pôsobí nafúkane, tak je čestný a nemá zlé úmysly. Ona je žena, ktorá sa tvári, že nepotrebuje žiadneho chlapa a už vôbec nie takého “drsňáka”. Od začiatku viete, že skončia spolu v posteli. Beriem to už ako autorkine poznávacie znamenie a tak trochu klišé. Napriek tomu mi to neprekážalo. Celkom som sa tešila, ako sa dvojica bude spolu zbližovať a ako sa im podarí spolu unikať pred zabijakmi.

DSC_0020

Autorka  v tejto knihe poukázala na to, akú moc môžu mať ľudia, ktorí sú vo vysokých štátnych funkciách. Ako sú bez mihnutia oka schopní dať niekoho odstrániť, hoci by išlo o nevinné choré dievčatko. Vyhrážky, peniaze a chamtivosť. To ich robí mocnými. Alebo si to aspoň myslia. Potom však príde niekto, kto ich zradí a ich vplyv môže byť zaraz zničený.

DSC_0022

Tým, že som už čítala predošlé dve knihy od Sandry Brown, vedela som , čo ma čaká. Kniha ma ani tentokrát nesklamala. Dokonca sa mi páčila viac ako Zrada. Nekonečné unikanie pred zabijakmi aj políciou bolo plné napätia a nabité vášnivým iskrením medzi Ryeom a Brynn. Aj keď boli niektoré momenty predvídateľné, iné ma pre zmenu prekvapili a príbeh tak stále naberal na obrátkach. Vy spolu s hlavnými postavami veríte, že všetko dobre dopadne. Podľa mňa skvelé a napínavé čítanie so štipkou erotiky. Myslím, že každá žena aspoň na chvíľu zatúži po pilotovi so strniskom.

Ďakujem vydavateľstvu Slovenský spisovateľ za možnosť prečítať si knihu ešte pred vydaním.

Kúpiť si ju môžete v pevnej väzbe.

Titul: Voľný pád

Originálny názov: Tailspin

Autor: Sandra Brown

Preklad: Barbora Andrezálová

Počet strán: 392

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ

Foto: Drominička

0 comments on “Voľný pád (Sandra Brown)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: