Detektívky Trilery

Krvavé spomienky (Sandra Brown)

Zlo číha tam, kde ho najmenej čakáte…

Krvavé spomienky. To je názov knihy, ktorú napísala autorka Sandra Brown. Na prvé počutie by čitateľ očakával krvavý masaker. Realita je však iná. Podstatne lepšia.

DSC_0463

Kerra Baileyová je televízna redaktorka, ktorá sa snaží dostať ku hrdinovi, ktorému nikto nepovie inak ako Major. Ten si získal srdia ľudí svojím hrdinským činom pri útoku na hotel Pegasus, ktorý sa stal pred dvadsiatimi piatimi rokmi. Major už tri roky nekomunikuje s médiami a utiahol sa z verejného života. Kerra je však odhodlaná rozhovor získať. V rukáve má presvedčivý tromf. Ten najskôr prezradí jeho synovi. Po rozhovore, ktorý sa jej nakoniec podarí získať, však niekto príde do domu Majora a postrelí ho. Kerre sa podarí utiecť. Jej boj o život však týmto ani zďaleka nekončí. Kerra ani len netuší do čoho sa zaplietla.

DSC_0472

Viac z obsahu knihy ani nejdem písať. Musíte si ju jednoducho prečítať. Mňa dej vtiahol hneď prvou kapitolou a môžem s čistým svedomím napísať, že ma nepustila až do poslednej strany. Táto kniha bola skvelá. Napísaná tak, že sa nedá odložiť. Klobúk dole pred autorkou, že takto brilantne dokázala vymyslieť zápletku, kde sa počas čítania nemáte čas nudiť. Väčšina textu sú dialógy, čo ja veľmi oceňujem.  Počas čítania sa stále niečo deje a stále sa objavujú nové fakty a hoci už tak nejak začnete tušiť,  kto za tým je a prečo, tak sa zas niečo zmení a môžete si znova vytvárať nové teórie. Skrátka, kniha vás počas čítania nenechá vydýchnuť ani na sekundu.

DSC_0466

A pritom námet ako taký nie je ničím výnimočný. Ako vo viacerých detektívnych príbehoch, ani tu nesmie chýbať korupcia na najvyšších miestach či vydieranie. Honba za spravodlivosťou však bude riskantná a neraz sa Kerra so svojím partnerom pohybuje na veľmi tenkom ľade. Okrem napätia v knihe nechýba ani vášeň, ktorá knihu príjemne okorenila. Tak ako je uvedené aj na obálke knihy – Zlo číha tam, kde ho najmenej čakáte…,  presne tak sa budete cítiť na konci knihy.

DSC_0471

Čo dodať na záver? Asi len toľko, že na knihu si nájdite čas, pretože ak ju začnete čítať, tak sa od nej nedostanete, pokým ju nedočítate. Bude skvelá spoločníčka na dovolenku alebo počas daždivého víkendu. Rozhodne si ju však prečítajte. Pre mňa je to zatiaľ jeden z najlepších detektívnych trilerov, ktoré som (nielen) tento rok čítala.

Za recenzný výtlačok ďakujem vydavateľstvu Slovenský spisovateľ.

Knihu nájdete aj na stránke Martinusu:

Tvrdá väzba

E-kniha

Titul: Krvavé spomienky

Originálny názov: Seeing Red

Autor: Sandra Brown

Počet strán: 384

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ

Foto: Drominička

4 comments on “Krvavé spomienky (Sandra Brown)

  1. Spätné upozornenie: Podlé úmysly (Sandra Brown) – Drominička Číta

  2. Spätné upozornenie: Voľný pád (Sandra Brown) – Drominicka Číta

  3. Spätné upozornenie: Zrada (Sandra Brown) – Drominicka Číta

  4. Spätné upozornenie: Chlapec pri dverách (Alex Dahl) – Drominicka Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: