Romány Trilery

Podlé úmysly (Sandra Brown)

Sandra Brown je medzi slovenskými čitateľmi a najmä čitateľkami veľmi obľúbená. V mojom pomyselnom rebríčku vedie kniha Krvavé spomienky. Podarí sa autorke zmeniť poradie knihou Podlé úmysly?

Emory Charbonneauová je mladá úspešná pediatrička. Emory sa chystá na dobročinný maratón a tak sa rozhodne trénovať v horách. Ide sama, bez manžela Jeffa.  Jej odchodu predchádzala hádka a tak je Emory rada, že si v horách prečistí hlavu. A práve s bolesťou hlavy sa preberie v zrube neznámeho muža. Ako sa tam dostala a prečo nie je v nemocnici, keď má otras mozog? Spadla na skalu alebo ju záhadný muž udrel, aby ju priviezol do svojho zrubu? On tvrdí, že ju našiel už v bezvedomí. Môže mu veriť?

Toto bola kniha, ktorú som presne v tejto chvíli potrebovala čítať. Stránky, ktoré sa otáčajú jedna radosť vďaka krátkym kapitolám a svižnému deju. Autorka sa už niekoľkokrát osvedčila, písanie jej jednoducho ide. Dokázala to aj teraz. Knihu som prečítala za extrémne krátky čas . Žiaľ, nedala sa odložiť a tak mi viac ako 360 strán nevydržalo dlhšie ako dva dni.

Pri autorke som si všimla, že píše pod akousi šablónou. Sebavedomá a odhodlaná žena zostane napospas mužovi. Ten je väčšinou poriadne sexy a hoci má drsný výraz a správanie, je vo svojej hĺbke dobrákom. Navyše sa obaja ocitnú na odľahlom mieste, kde sa ukrývajú buď pred policajtmi alebo zločincami. Čitateľovi je už od začiatku jasné, že medzi nimi vzplanie iskra. Ak sa vám to zdá príliš veľké klišé, máte pravdu. Ale autorka všetko zaobalí do úžasného obalu a vy budete knihu aj tak čítať so zatajeným dychom.

V tejto knihe som bola niekoľkokrát zvedená z cesty a mohla som iba hádať, kto sa snažil Emory ublížiť a prečo. Záver mi doslova vyrazil dych. Príbeh neobchádza ani menej príjemné témy – tehotenstvo neplnoletej dievčiny, šikanu. Spracovanie však bolo skvelé. V príbehu okrem toho nechýbala ani dávka vzrušenia, pri ktorej sa nejedna čitateľka bude červenať.

Sandra Brown je skvelá autorka. Svedčí o tom aj kniha Podlé úmysly. V mojom pomyselnom rebríčku sa vyšplhala na prvé miesto. Je plná napätia, zvratov a vzrušenia. Nie je možné ju odložiť, kým nedočítate poslednú stranu. Aj vtedy na čas ostanete zarazene sedieť a poviete si. „Páni, to bola jazda“. Viem, čo môžem od jej kníh čakať a presne to bude dôvod, prečo po nich siahnem aj nabudúce. Odo mňa veľké odporúčanie. Ak ste Sandru ešte nečítali, práve táto kniha je dobrý tip na začiatok.

Knihu kúpite v pevnej väzbe alebo ako e-knihu.

Titul: Podlé úmysly

Originálny názov: Mean Streak

Autor: Sandra Brown

Preklad: Barbora Andrezálová

Počet strán: 368

Rok vydania: 2021

Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ

Foto: Drominička

0 comments on “Podlé úmysly (Sandra Brown)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: