Romány

Jedovatým perom (Nina Frisby)

Hoci Nina Frisby už má na konte jednu knihu (Pokušenie s vôňou Gucci), ja som ju zaregistrovala až pri jej druhom diele s názvom Jedovatým perom. Čo si autorka žijúca v Kalifornii pripravila pre čitateľov?

Tri slovenské úspešné blogerky – Miška, Dušana a Karla si svoj (na pohľad) ideálny život a kariéru vybudovali vďaka krásnym fotkám, skvelým článkom a spoluprácam s firmami. Po prvý raz sa spolu stretnú počas udeľovania cien Blogerka roka. Niekto uverejní na internete tri príspevky, ktoré sú plné nenávisti. Nespomenul síce žiadne meno, všetky tri sú si ale isté, že ide práve o ne. Kto im chce ublížiť a zničiť im kariéru? Podarí sa blogerkám zastaviť stupňujúce sa vyhrážky?

Anotácia ma okamžite zaujala. Nad knihou som chvíľu váhala kvôli času, ale som rada, že som po nej predsa len siahla. Začítala som sa hneď. Neprekážalo mi ani väčšie množstvo opisov, dopĺňajúcich príbeh. Aspoň som si vedela predstaviť elegantnú Karlu v jej čierno-bielom outfite či okázalé salóniky v luxusnej rezidencii.

Keďže mám blog, bolo pre mňa čítanie o blogovaní a influencerkách (nemám ten výraz rada) fascinujúce. Prostredníctvom knihy som sa dozvedela, ako fungujú blogerky, ktoré nepíšu len tak pre zábavu ako ja, ale je to ich živobytie. Niečo bolo aj pre mňa prisilnou kávou, ale ani na sekundu som nepochybovala, že to tak môže byť. Súperenie, intrigy, ohováranie a falošné kamarátstva. Som rada, že v mori blogeriek som iba malá rybka.

Autorka svojím postavám pridelila tri rôzne odvetvia, o ktorých blogujú. Miška sa venovala móde, Dušana zdravému životnému štýlu a Karla písala o randení po štyridsiatke. Spoznávame tak blogovanie zo širšej perspektívy. Každá postava bola zaujímavá iným spôsobom. V každej kapitole sa prezentuje pohľad všetkých troch. Vďaka takémuto autorskému prístupu sa príbeh čítal naozaj rýchlo. Aj keď som občas mala pocit, že niektorá časť ma začína nudiť, iná časť to napravila. Záver (scéna so zábradlím) sa mi zdal nadmieru dramatický. Príbeh autorka uzatvára tým, že čitateľovi prezradí, akým smerom sa osudy hlavných hrdiniek budú uberať v budúcnosti.

Kniha Jedovatým perom bola pre mňa príjemným prekvapením. Hoci príbeh mal aj zopár slabších momentov, kniha sa mi napokon celkom páčila. Veľmi zaujímavé prostredie, pohľad na „dokonalý“ svet blogeriek z iného uhla. Pripomenutie, že krásne fotky neznamenajú krásny život. Odporúčam čitateľkám, ktoré si chcú užiť oddychové čítanie.

Za knihu ďakujem autorke a vydavateľstvu Ikar.

https://www.bux.sk/knihy/599864-jedovatym-perom.html

Titul: Jedovatým perom

Autor: Nina Frisby

Počet strán: 280

Rok vydania: 2021

Vydavateľstvo: Ikar

Foto: Drominička

0 comments on “Jedovatým perom (Nina Frisby)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: