Detektívky

Zrada (Sandra Brown)

Minulý rok som čítala knihu Krvavé spomienky. Tú by som zaradila medzi najlepšie v danom roku. Preto som sa potešila, keď vydavateľstvo Slovenský spisovateľ vydalo ďalšie dielo tejto americkej spisovateľky. Tentokrát nesie názov Zrada.

DSC_0379

Jordie je úspešná podnikateľka. Práve preto je dosť nápadná, keď si zájde na pohárik do baru, v ktorom by žena jej úrovne nemala čo hľadať. Všimne si ju aj Shawn. Drsný muž, ktorého Jordie hneď zaujme. Nielen pre jej krásu, ale hlavne preto, že ona je objektom, ktorý má so svojim kolegom zabiť. Nájomný vrah si to v poslednej chvíli rozmyslí. Unesie Jordie, pretože očakáva, že vyjednávaním za ňu získa oveľa viac, ako len sľúbenú odmenu. Podarí sa mu to? Alebo bude Jordie oveľa prefíkanejšia ako on?

DSC_0382

Prvá kniha, ktorú som od Sandry Brown čítala, bola pútavá od prvej strany až po poslednú. Nebolo to inak ani pri knihe Zrada. Hneď prvou kapitolou sa dostávate do napínavého a nebezpečného sveta nájomných vrahov. Prepojenie s jemnou ženskou krásou ho však harmonicky vyváži.

V knihe nechýba veľké množstvo zvratov a odhalení. Niektoré som očakávala a zdali sa mi ako klišé, iné ma šokovali a povedala som si, že ma autorka dostala. Zaujímavá bola téma sprenevery a vybavovania si účtov. Aj trauma z detstva, ktorá sa nesie s človekom až do dospelosti. Všetko precízne prepracované. Vznikol tak príbeh, ktorý sa veľmi ťažko odkladá.

DSC_0384

Kniha je určená skôr pre ženské čitateľky. Nechýba v nej veľa iskrivého vzrušenia. Príťažlivosť silného, zlého a drsného chlapa nám ženám netreba dvakrát ponúkať. Presne pri tomto si s radosťou oddýchneme a necháme sa unášať fantáziou.

DSC_0385

Od tejto knihy som mala veľké očakávania. Práve preto, že predošlá bola skvelá. Autorka potvrdila svoje kvality. Hoci viac sa mi páčili Krvavé spomienky. Nič to nemení na fakte, že ani táto kniha mi nedovolila robiť nič iné, len čítať. Pri každej príležitosti. Posledné strany som čítala hlboko do noci, lebo som potrebovala poznať záver. Ak máte radi zamotané detektívky, Sandra Brown je dobrá voľba.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Slovenský spisovateľ.

Knihu si môžete kúpiť v tvrdej väzbe alebo ako e-knihu.

Titul: Zrada

Originálny názov: Sting

Autor: Sandra Brown

Preklad: Barbora Andrezálová

Počet strán: 360

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ

Foto: Drominička

1 comment on “Zrada (Sandra Brown)

  1. Spätné upozornenie: Voľný pád (Sandra Brown) – Drominicka Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: