Detská literatúra

Dom plný zvieratiek (Sabina Konečná)

Veľmi rada vám predstavujem detské knihy. Lebo aj vďaka nim môžem uniknúť do krásneho detského sveta. Dnes som si pre vás pripravila knihu pre menšie deti. Dom plný zvieratiek napísala Sabina Konečná.

DSC_0369

O čom kniha je? Zvieratká v Zoo nájdu v plote dieru. Túto skvelú príležitosť s radosťou využijú a rozhodnú sa vybrať na výlet. Nešli však ďaleko. Všetky sa ukryli v susednom dome. Tu začína zábava. Úlohou detí je zvieratká nájsť.

DSC_0373

Na každej dvojstránke sa dostanete do inej miestnosti v dome. Od predsiene cez kuchyňu a obývačku sa dostane až do spálne a detskej izby. Každá miestnosť ukrýva niekoľko zvieratiek. Niektoré sú zamaskované v obrázku, iné sa ukrývajú pod okienkami. Tu pre deti začína ta pravá zábava . Otváranie okienok bolo u nás plné nadšenia. Pokiaľ stihnete (mne sa to na prvý raz nepodarilo), môžete deti naviesť na nájdenie zvieratka pomocou textu. Ten dáva indície, aké zvieratko sa pod okienkom skrýva. Napovedať však môžete aj pomocou zvuku.

To je ale zvláštna pichľavá gulôčka. Žeby to bol brmbolec? Alebo sa tu schováva nejaké zvieratko?

Okrem zvieratiek si môžete precvičiť aj iné slovíčka. Napríklad vybavenie izby, alebo aj počítanie. Niektoré zvieratká totiž ušli viaceré a tak sa skrývajú na viacerých stranách. Skúste ich s deťmi zrátať.

DSC_0377

Ilustrácie v knihe sú nádherné. Zvieratká sa podobajú na reálne predlohy, deti tak nemajú problém ich identifikovať. Navyše sú plné farieb. Kniha je veselá a hravá. Zaujme deti naplno.

DSC_0374

Pokiaľ máte dobrú fantáziu, môžete deťom vymyslieť k zvieratkám aj vlastné príbehy. Či už si vyberiete len jedno alebo si prejdete celou knihou. Kniha je vhodná pre deti od troch rokov. Ja som ju pozerala s mojim dvojročným a ihneď si ju zamiloval. Niektoré zvieratká poznal, niektoré ešte nie. Kniha mu pomohla naučiť sa pomenovať ich.

DSC_0375

Kniha Dom plný zvieratiek je skvelá voľba pre menšie deti, už od dvoch rokov. U nás sa zaradila medzi najobľúbenejšie (a to v nej nie sú ani smetiari, ktorí sú favoriti v každej knihe). Matejko sa ku knihe vrátil počas prvej hodiny asi štyrikrát a to už o niečom svedčí. S touto knihou zažijú deti veľa zábavy. Navyše môžete s deťmi stráviť krásny čas spoločne a prežívať spolu zvieracie dobrodružstvá.

Pozrite si knihu aj na stránke vydavateľstva, kde nájdete aj náhľad:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/22198802/dom-plny-zvieratiek/

Titul: Dom plný zvieratiek – Nájdi všetky zvieratká

Autor: Sabina Konečná

Ilustrácie: Zuzana Dreadka Krutá

Preklad: Katarína Ondrušová

Počet strán: 14

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Albatros

Foto: Drominička

0 comments on “Dom plný zvieratiek (Sabina Konečná)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: