Romány

Búrková sestra (Lucinda Rileyová)

Nie je to tak dávno, čo vydavateľstvo Tatran prinieslo na trh prvý diel knižnej série autorky Lucindy Rileyovej. Kniha Sedem sestier bola úžasná. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo som sa nevedela dočkať pokračovania. Konečne som sa dočkala. Hneď som sa pustila do čítania. Vyrovná sa Búrková sestra prvej časti?

DSC_0187

Druhý diel série je o sestre Ally. Vášnivá jachtárka, ktorá sa zúčastňuje súťaží po celom svete. Ona jediná bola v blízkosti otcovej lode, keď z nej, na jeho posledné želenie, vysypávali popol. Ally však nevedela, že sa zúčastnila na poslednej rozlúčke svojho otca. V tom čase ani netušila, že už nie je medzi živými. Tak ako aj ostatné sestry, aj Ally dostáva od svojho otca indície k svojmu pôvodu. Ona sa však sústreďuje na regaty. Pátranie po svojich predkoch necháva na pokoji. Náhle však vstúpi do Allynho života ďalšia tragédia. Rozhodne sa preto pre únik a vydá sa po stopách svojho pôvodu. Vďaka pátraniu sa prenesiete do roku 1875 a začnete prežívať ďalší osud. Tentokrát s mladou ženou menom Anna. Ako sa Allyn osud vyvinie a či nájde to, čo hľadala, si musíte prečítať sami.

Okamih je všetko, čo máme, Ally. Na to nikdy nezabudni. (str. 50)

Nestáva sa často, že čítam série. Túto som si hneď v prvej knihe zamilovala a veľmi som dúfala, že aj ostatné časti budú skvelé. Preto som šla čítať Búrkovú sestru s o čosi menšou dušičkou. Bála som sa, či bude dostatočne pútavá, tak ako predošlá kniha. Viete čo? Bola dokonalá. Dokonca možno aj lepšia.

DSC_0188

Veľmi sa mi páči, že knihy majú v sebe súčasný príbeh, ale zároveň čítate aj fascinujúci príbeh z minulosti. Každou indíciou sme sa spolu s Ally dostávali bližšie a bližšie k pravde o jej predkoch. Veľa faktov vás bude šokovať, iné vás milo a možno aj nemilo prekvapia. Ale práve to vás núti čítať ďalej. Páči sa mi aj, že autorka opäť zakomponovala do príbehu niekoho známeho a som si istá, že mnoho čitateliek sa vydá aj  po stopách minulosti slávneho skladateľa Edvarda Griega. Myslím, že nie som jediná, ktorá po prečítaní knihy gúglila skladby, ktoré sú v knihe spomenuté.

DSC_0193

Nemôžem zabudnúť na obrovskú pochvalu autorke za to, ako precízne dokázala napísať ďalší diel z pohľadu inej sestry. Pritom sa príbeh začína tak isto ako predošlá kniha, ale z iného uhla. Všetko však dokonale sedí. Načasovanie, dialógy aj situácie a konanie ďalších sestier. V tomto musím dať pomyselný klobúk dole. Tak isto aj vo vykreslení hlavnej postavy. V prvom diely sa mi Ally nezdala ničím výnimočná. Po tejto časti, po spoznaní jej osudu, som si ju veľmi obľúbila.

DSC_0194

Kniha je fantastická. Dobrodružná, romantická, ale aj napínavá a smutná. Mala som slzy smútku, ale aj dojatia. Dychtivo som čítala každé slovo a ani netuším ako, ale prečítala som päťsto strán za niekoľko dní. Navyše má opäť dokonalú obálku. Keď budú v knižnici vedľa seba všetky knihy zo série, bude to vyzerať úchvatne. Ďalšia kniha bude o mĺkvej a utiahnutej sestre Star. Musím sa priznať, že sa na ňu mimoriadne teším. Hoci zatiaľ veľa vody nenamútila, som si istá, že vo svojom vlastnom príbehu nám ukáže svoju pravú tvár. Ak ste váhali, či sa pustiť do sedemdielnej série od Lucindy Rileyovej, neváhajte a urobte to. Tieto knihy vám prinesú veľký čitateľský zážitok. A pokiaľ ešte nemáte darček na Vianoce pre mamu, sestru či kamarátku, je to ideálny tip. Samozrejme, najlepšie je začať od prvej časti.

Za knihu z celého srdca ďakujem vydavateľstvu Tatran.

Kúpiť si ju môžete v pevnej väzbe alebo ako e-knihu.

Titul: Búrková sestra

Originálny názov: The Storm Sister

Autor: Lucinda Riley

Počet strán: 500

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Tatran

Foto: Drominička

0 comments on “Búrková sestra (Lucinda Rileyová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: