Romány

Mólo našich životov (Radoslav Korpa)

Meno Radoslav Korpa bola pre mňa ešte donedávna neznáme. Do rúk sa mi však dostala kniha Mólo našich životov a vďaka nej som mala možnosť spoznať ďalšieho slovenského autora. Bola kniha sklamanie alebo naopak príjemne prekvapila?

DSC_0197

Brad je úspešný spisovateľ, ktorý si svoju slávu patrične užíva. Jeho priateľka sa volá Jennifer. Tá pracuje ako úspešná svetoznáma modelka. Ich vzťah nie je práve najideálnejší. Jen je odcestovaná kvôli foteniu a Brad si teda užíva voľnosť. Osud mu do života privedie krásnu herečku Emmu. A Brad po prvýkrát rozmýšľa, že chce viac ako len potešenie na jednu noc. Podarí sa mu získať Emmu alebo dostane košom, tak ako to on urobil nespočetne veľakrát predtým iným ženám?

DSC_0199

Musím sa priznať, že ma kniha veľmi pozitívne prekvapila. Každá kapitola začínala textom z Bradovej knihy. Ten pôsobil veľmi motivačne a obsahoval množstvo rád. Samotné osudy hrdinov ma však bavili omnoho viac. Tie som priam hltala. Postavy sú veľmi verne vykreslené a presne si viem predstaviť, že takto to funguje vo svete „celebrít“. Prípadne ľudí, ktorí sa na „celebrity“ hrajú. Nezáväzný sex, potoky alkoholu, drahé autá, krásne ženy. Inými slovami, túžba po moci a pozornosti za každú cenu. Intrigy, ohováranie a podrážanie nôh je na dennom poriadku.

Život je prechádza po móle. Niektoré z nich sú šmykľavé, po iných sa kráča ľahšie. No predsa… Vždy sa po nich musíme prejsť a vrátiť sa. Po móle našich životov. (str. 274)

Postavu Brada som nenávidela počas celej knihy. Keby môžem, určite ho niekoľkokrát prefackám. Žiaľ, takých ako on, je vo svete a aj u nás na malom Slovensku viac ako dosť. Jen sa mi páčila. Bolo mi jej ľúto a dúfala som, že dostane rozum. Keď sa nakoniec do príbehu zamiešala aj jej dávnejšia kamarátka Sára, vedela som, že dej bude ešte dosť zaujímavý. Skrátka, príbeh ma pohltil a naozaj bavil.

DSC_0203

Autor poukazuje na skazenosť spoločnosti. Všetko som mu uverila. Verím, že presne takto to funguje v modelingu či medzi hercami. Ľudia, ktorí majú všetko, chcú ešte viac. Ešte viac bohatstva, ešte viac slávy a moci. A to všetko na úkor niekoho iného. Nemajú problém zneužiť chorobu niekoho iného na prezentáciu svojej štedrosti. Z toho mi bolo počas čítania vážne zle. Ale bohužiaľ, tak to je.

Ak by ste si chceli prečítať knihu o živote bez príkras, tak Mólo našich životov je dobrá voľba. Kniha, ktorá neurazí a navyše vás prinúti trochu sa zamyslieť nad dnešným svetom. Ja som ju prečítala za dva dni a určite neľutujem, že som po nej siahla.

Ďakujem autorovi za knihu a dôveru.

Kúpite ju v pevnej väzbe.

Titul: Mólo našich životov

Autor: Radoslav Korpa

Počet strán: 307

Rok vydania: 2018

Vydavateľstvo: JJK

Foto: Drominička

0 comments on “Mólo našich životov (Radoslav Korpa)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: