Romány

Sedem manželov Evelyn Hugovej (Taylor Jenkins Reid)

O knihe Sedem manželov Evelyn Hugovej som počula veľmi veľa pozitívnych recenzií. To ešte v čase, keď nebol slovenský preklad a knihu chválili blogeri, ktorí ju čítali v angličtine. Preto ma veľmi potešilo, keď vydavateľstvo Slovenský spisovateľ ohlásilo jej vydanie. Oplatí sa teda prečítať knihu autorky Taylor Jenkins Reid?

DSC_0206

Evelyn Hugo má takmer osemdesiat rokov. Aj napriek tomu z nej srší šarm holywoodskej hviezdy. Na sklonku svojho života sa rozhodne rozpovedať svoj príbeh. Ako autorku svojho životopisu si vyberie mladú novinárku Monique. Prečo však práve ju? Nemá veľa skúsenosti a nepozdáva sa jej ani nástojčivosť Evelyn. Buď to napíše Monique alebo si svoje tajomstvá vezme do hrobu. Monique to nakoniec vezme ako obrovskú príležitosť presadiť sa. Vie, že životopis takej hviezdy ako je Evelyn, bude bestseller. Evelyn Hugo začína rozprávať svoj príbeh. Kto je jej životná láska?

DSC_0208

Kniha o krásnej Evelyn vás vtiahne od prvej strany a zo svojich pazúrov vás nepustí až do strany poslednej. Veľmi pútavo napísané. Nikdy som si nemyslela, že kniha na spôsob životopisu, môže človeka tak veľmi zaujať. Autorka hneď v úvode spomína, že ide o fiktívnu postavu. Viem si však predstaviť nejednu hollywoodsku herečku, ktorá mala podobný životný príbeh. Mne osobne by sa do príbehu hodila Marilyn Monroe. Hoci aj ona by popri Evelyn vyzerala ako nevinný anjelik. 

“Vyhlasovať, že sláva a bohatstvo sú bezcenné, môžete iba vtedy, keď ich máte.”

Evelyn vo svojom príbehu poukazuje na zvrátenosť slávy. Jej príbeh je škandalózny aj fascinujúci zároveň. Jej túžba po sláve a bohatstve ju núti využiť svoje silné ženské zbrane. Ona si uvedomuje svoju krásu a svet (hlavne ten mužský) jej leží pri nohách. Postupne ju spoznávate a zisťujete aj to, prečo sa vydala sedemkrát. Počas čítania sa moje postoje k Evelyn menili. Občas sa mi jej správanie hnusilo, inokedy som jej pohnútky chápala. Celkovo však zrejme treba mať na holywoodský život poriadny žalúdok.

DSC_0207

To, čo mňa celý čas poháňalo v čítaní, bola otázka, prečo si Evelyn vybrala na písanie životopisu práve Monique. Vo svojej mysli som už mala niekoľko scenárov. Je to jej dcéra? Vnučka? Prečo sa jej snaží pomôcť? Keď však prišiel čas na prezradenie dôvodu, spadla mi sánka. Nečakané rozuzlenie, ktoré dávalo všetkému iný rozmer.

DSC_0210

Táto kniha je skvelá. Odporúčam ju. Je skvelým darček pre ženu asi každej vekovej kategórie. Alebo radšej 18+, keďže je v nej dosť vášne. Pri Evelyn budete plakať dojatím aj smútkom. Budete s ňou prežívať každé trápenie aj úspech. Niekedy sa usmejete, inokedy vo vás zbĺkne nefalšovaný hnev. Presne takto si predstavujem knihu, pri ktorej úplne vypnete z bežného života a prenesiete sa na červený koberec oscarového večera. Verím, že si táto kniha nájde cestu aj k vám, pretože určite stojí za povšimnutie. A to nielen kvôli krásnej obálke.

Za knihu veľmi pekne ďakujem vydavateľstvu Slovenský spisovateľ.

Kúpiť si ju môžete v pevnej väzbe alebo ako e-knihu.

Titul: Sedem manželov Evelyn Hugovej

Originálny názov: The Seven Husbands of Evelyn Hugo

Autor: Taylor Jenkins Reid

Počet strán: 416

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ

Foto: Drominička

2 comments on “Sedem manželov Evelyn Hugovej (Taylor Jenkins Reid)

  1. Spätné upozornenie: Malibu v plameňoch (Taylor Jenkins Reid) – Drominička Číta

  2. Spätné upozornenie: Daisy Jones & The Six (Taylor Jenkins Reid) – Drominicka Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: