Romány Životný štýl

Daisy Jones & The Six (Taylor Jenkins Reid)

Autorku Taylor Jenkins Reid som po prvý raz zaregistrovala pri knihe Sedem manželov Evelyn Hugo. Kniha bola skvelá a preto som ani sekundu neváhala pri jej ďalšej knihe. Od Daisy Jones & The Six som očakávala všeličo, ale takúto „pecku“ rozhodne nie.

Daisy Jones je textárka a speváčka, ktorá mala vo svojom živote všetko okrem lásky rodičov. Preto sa už ako neplnoletá potulovala po baroch a kluboch. Podarilo sa jej vo svete hudby presadiť. Tak ako aj kapele The Six. Tým však niečo chýbalo. Manažér ich dal dokopy s Diasy Jones a úspech bol neodvratný. Tak pre Daisy, ako aj pre kapelu. Nahrali album, vydali sa na turné a potom sa v jeden deň všetko skončilo. Čo viedlo k rozpadu svetoznámej a obľúbenej kapely?

Každý si ju musel všimnúť. Priťahovala všetky pohľady. Ak bol zvyšok sveta striebro, Daisy bola zlato. (str. 10)

Poznáte tie dokumenty o živote slávnych, kde každý niečo povie. Prestriháva sa z jedného účinkujúceho na ďalšieho a hoci nie sú v jednej miestnosti pri natáčaní, vznikne z útržkov ich rozprávania príbeh. Presne taká je celá kniha Daisy Jones & The Six. Takéto spracovanie je jednoducho unikátne a dokonalé.

Vraví sa, že odlúčenie od milovanej osoby je ťažké. Ale ešte ťažšie je stáť vedľa nej. (str.316)

Samotný príbeh by sa dal zrejme použiť na ktorúkoľvek rokenrolovú kapelu sedemdesiatych rokov. Dominuje sláva, drogy a pocit voľnosti. Závislosť na drogách, tabletkách a alkohole umocňuje autentickosť postáv. Máte pocit, že všetko sa reálne stalo. Sledujete, ako sa jeden člen zo závislosti vyliečil, ale je neustále v pokušení. Zároveň vidíte, čo to s niekým urobí, keď liečbu odmieta.

Spolu s kapelou skladáte najlepší album, skúšate na turné a potom s nimi aj cestujete. Popritom sledujete, ako sa navzájom milujú a nenávidia. Kto sa chce viac presadiť a kto môže byť počas turné problémom. To všetko s nimi prežívate a máte pocit, že keď kvôli nim jačí dav na koncerte, tak tlieskajú aj vám. Spolu s Daisy a kapelou The Six prežijete skutočnú divokú jazdu.

Ak som si myslela, že Evelyn bola skvelá kniha, tak Daisy Jones & The Six je knižný fenomén. Nič podobné som doteraz nečítala a toto ma jednoducho dostalo. Príbeh rokenrolovej kapely so všetkým, čo k tomu patrí. Množstvo drog, párty, koncertov, ale aj vášne a sklamaní. Zažijete skutočnú iskrivú lásku, ale aj pád na samé dno. Daisy budete buď milovať alebo nenávidieť. Nič medzitým neexistuje.

Za knihu ďakujem vydavateľstvu Slovenský spisovateľ.

Kúpiť si ju môžete už teraz na Martinuse

Titul: Daisy Jones & The Six

Originálny názov: Daisy Jones & The Six

Autor: Taylor Jenkins Reid

Preklad: Beata Horná

Počet strán: 384

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Slovenský spisovateľ

Foto: Drominička

0 comments on “Daisy Jones & The Six (Taylor Jenkins Reid)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: