Trilery

Rodina v podkroví (Lisa Jewellová)

Pred rokom som recenzovala knihu Jednoducho zmizla, ktorú napísala autorka Lisa Jewell. Vo vydavateľstve Tatran prinášajú ďalší psychologický triler od tejto anglickej autorky. Tentokrát sa kniha volá Rodina v podkroví a už samotný názov má v sebe čosi tajomné.

Libby bola ako bábätko adoptovaná. Teraz si žije svoj usporiadaný život. Má zaujímavú prácu a presne vie, čo od života očakáva. Keď dovŕši dvadsaťpäť rokov, zdedí po svojich biologických rodičoch dom v lukratívnej časti Londýna. Predaj domu by jej priniesol niekoľko miliónov libier a bezstarostný život. Exkluzívny dom je však pošpinený temnou minulosťou. Libby totiž našli na poschodí tohto domu, keď bola bábätko. Na prízemí však našli aj tri mŕtve telá patriace ľuďom, ktorí podľa všetkého spáchali rituálnu samovraždu. Bolo to však naozaj tak?

Pri psychologických trileroch mám najradšej, že sa čítajú veľmi rýchlo. Zvyčajne pomáhajú krátke kapitoly. Oceňujem aj striedanie dejových línií zo súčasnosti a z minulosti. V tejto knihe to tak bolo tiež a začítanie do tajomného príbehu bolo naozaj rýchle.

Námet príbehu sa mi veľmi páčil. Od začiatku som bola zvedavá, akým smerom sa bude dej uberať. Aké problémy spôsobí rodina, ktorá sa do domu prisťahuje. Sama by som na zápletku, akú autorka vymyslela, asi neprišla. A to ma teší. Počas celého čítania som objavovala nové a nové tajomstvá, ktoré dom celé roky ukrýval. Ak som si myslela, že niečo je tak, určite sa po pár stranách ukázalo, že v skutočnosti to je úplne inak.

Charaktery postáv sa sústavne vyvíjali. Ja som potupne žasla, ako sa z niekoho slušného mohol stať psychopat. Nič nebolo také, ako sa na začiatku mohlo zdať. Autorka opisuje nielen fyzické a psychické násilie páchané na deťoch, ale aj ľahkosť psychickej manipulácie. 

Jednoducho zmizla bol celkom dobrý triler. Rodina v podkroví je však už vyšší level. Temné rodinné tajomstvo, ktoré postupne prechádza za ošarpané múry kedysi luxusného domu. Čitateľ skáče z prítomnosti do minulosti a snaží sa zistiť, kto je v tejto šialenej hre obeťou a kto je skutočným zlom. Rozuzlenie vás aj tak dostane. Ak budete hľadať niečo napínavé a tajomné, tak skúste zvážiť aj Rodinu v podkroví. Zaujímavý triler, ktorý sa vám dostane pod kožu.

Knihu kúpite v pevnej väzbe, ale aj ako e-knihu.

Titul: Rodina v podkroví

Originálny názov: The Family Upstairs

Autor: Lisa Jewell

Preklad: Zuzana Angelovičová

Počet strán: 312

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Tatran

Foto: Drominička

0 comments on “Rodina v podkroví (Lisa Jewellová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: