Trilery

Jednoducho zmizla (Lisa Jewellová)

Po dobrodružnej romantike prišiel opäť čas na triler. Jednoducho zmizla som mala už nejaký čas v poličke. Myslela som si, že s knihou strávim zopár dní. Lisa Jewellová má však vtiahla tak do deja, že som knihu “zhltla” za necelé dva dni.

DSC_0167

Pätnásťročná Ellie  sa nevráti domov potom, ako mala ísť do knižnice. Tam sa v deň zmiznutia ani neukázala. Jej rodičia zúfalo pátrajú, kam zmizla ich milovaná dcéra. Po intenzívnom pátraní sa prípad uzavrie s tým, že dcéra ušla z domu. Rodina sa postupne rozpadne. Po desiatich rokoch od zmiznutia Ellie prebehne v médiach výzva a opätovná rekonštrukcia. Všetko márne. Alebo nie? Súvisí nejaké náhodné stretnutie Laurel, matky zmiznutého dievčaťa, s mužom menom Floyd? Prečo pohľad na jeho deväťročnú dcéru vyrazí Laurel dych?

Paul nebol zlý. Bol to dobrý muž. Vzala si dobrého muža, takého, ako vždy chcela. No spôsob, akým sa vyrovnával s náhlym prázdnom, ktoré v ich živote ostalo po Ellinom zmiznutí, ju presvedčilo, že nie je dostatočne ambiciózny, dostatočne silný –  že nie je dostatočne šialený. (str.24)

Kniha sa čítala sama. Dopomohli k tomu veľmi krátke kapitoly. Keď som skončila jednu, len tak som sa pozrela, koľko má ďalšia. Mala iba pár strán, tak som ju prečítala. Týmto spôsobom som otáčala stranu za stranou a zrazu koniec knihy. Ale nielen krátke kapitoly ma nútili čítať ďalej. V prvom rade to bola zvedavosť. Zvedavosť, čo bude ďalej. Prípadne prečo sa to stalo.

DSC_0164

Zhruba v polovici knihy som už mala svoju teóriu a potrebovala som vedieť, či správnu. V tomto smere bola kniha pre mňa predvídateľná. Hoci moja konšpirácia v hlave bola pravdivá, netušila som , prečo to tak bolo. A za akých okolností sa to všetko stalo. Nedalo sa to zistiť nijako inak, iba tým, že som knihu nepustila z rúk.

Muž, ktorý nevie milovať, ale zúfalo potrebuje byť milovaný, je naozaj nebezpečný. (str.266)

V poďakovaní autorka spomína, že príbeh je bizarný. Určite je to pravda. Mne sa však páčilo, že bol iný ako ostatné príbehy o zmiznutých ľuďoch. Autorka svoj príbeh podáva pútavo, bez zbytočných omáčok a vám nezostáva nič iné, iba čítať a čítať.

DSC_0168

Patríte k milovníkom psychologických trilerov, tak ako ja? V tom prípade sa vám kniha bude páčiť. Som si istá, že vás vtiahne hneď v prvej kapitole a nepustí až do poslednej. Pripravte sa na napínavú jednohubku, ktorá sa číta takmer sama. Pokiaľ by som mala dať knihe hviezdičky, tak by dostala zrejme 4  z 5. Čo rozhodne nie je zlé.

Úryvok z knihy si môžete prečítať na stránke vydavateľstva.

http://www.slovtatran.sk/knihy/krimi-detektivky-a-trilery/jednoducho-zmizla-

Titul: Jednoducho zmizla

Originálny názov: Then She Was Gone

Autor: Lisa Jewell

Počet strán: 304

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Tatran

Foto: Drominička

1 comment on “Jednoducho zmizla (Lisa Jewellová)

  1. Spätné upozornenie: Rodina v podkroví (Lisa Jewellová) – Drominicka Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: