Životný štýl

Motivačné aktivity lenivej mamy (Anna Bykovová)

Začala som čítať už viacero kníh, ktoré sú o deťoch či výchove. Skúšala som prečítať aj knihu o montessori a tomu podobné. Žiadna ma nezaujala a hlavne v nich bolo príliš veľa teórie. Potom ma však zaujala kniha Anny Bykovovej Motivačné aktivity lenivej matky s podnadpisom Prečo sú rodičia lepší než kreatívne-vzdelávacie centrá. Kniha pre lenivú matku? Niečo pre mňa.

DSC_0171

Keď sa mi kniha dostala do rúk, tak ma veľmi potešili obrázky v nej. Jednoducho lenivá matka. Menej čítania a vizuálne pomôcky vždy pomáhajú porozumeniu. Mimochodom ilustrácie sú aj veľmi vtipné a nie raz som si musela povedať, že presne to som ja s mojím mužom alebo synom. Myslím, že nebudem jediná, ktorej budú tieto situácie povedomé.

DSC_0174

Čo je však v knihe dôležitejšie ako obrázky, je samozrejme text. S čistým svedomím môžem povedať, že táto kniha ma zaujala hneď od prvej strany. Autorka píše zrozumiteľne, vtipne a hlavne všetko potrebné vysvetľuje na príkladoch. Pre mňa je to podstatná výhoda pri čítaní tohto typu knihy. Vysvetlenie na konkrétnej situácií je najlepší spôsob, ako text pochopiť a hlavne si zapamätať.

Teraz si poďme trochu priblížiť témy, ktoré si môžete v knihe prečítať:

  • Odkiaľ sa berú múdre deti?
  • Ako dieťaťu pomôcť začať rozprávať?
  • Prečo vôbec nie je neskoro začínať ani po dovŕšení troch rokov?
  • Prečo treba učiť dieťa kresliť?
  • Je potrebné vychovať polyglota?
  • Ako obedovať popri zemepise?
  • Môže rozprávanie o púpave položiť základy systematického uvažovania?

Začiatok knihy je venovaný téme, ako podporovať rozvoj dieťaťa. Dozviete sa, kedy je dieťa tvorivé, aký je rozdiel medzi učením a rozvíjaním. Spoznáte návod na kaluž. Verte mi, ja som bola fascinovaná, čo všetko sa dá vymyslieť vonku po daždi. Nejednu aktivitu sme s mojím synom aj skúšali.

DSC_0175

Ďalšie sekcie knihy sú rozdelené podľa veku dieťaťa a to od jedného až po šesť rokov. Odporúčam však prečítať všetko, lebo niektoré aktivity sa s menšími zmenami dajú využiť aj skôr alebo neskôr. Všetky aktivity sú jednoduché, zrozumiteľné a logické. Väčšina pomôcok, ktoré k nim potrebujete, sú z domácnosti alebo si ich ľahko nájdete vonku. Pokiaľ nie ste príliš kreatívni, tak ako ja a neviete si vhodné aktivity s dieťaťom sami vymyslieť, príklady z knihy vás namotivujú a budete vedieť lepšie tráviť čas so svojimi deťmi.

Občas sa mi zdá, že najlepší spôsob, ako rozvíjať dieťa, je nezavadzať mu. (str. 154)

V knihe sa okrem iného dozviete aj ako motivovať seba na prácu s dieťaťom, či ako zvládať detské emócie. Zistíte, ako deti učiť mravnosti a prečo treba učiť dieťa kresliť. Ak chcete vedieť, ako sa dá skĺbiť detská tvoriť s matkinou pedantnosťou, tak si knihu určite prečítajte.

DSC_0177

Pre staršie deti sú tu úžasné príklady na zábavnú matematiku či zemepis. Navyše sa dozviete, ako môže byť snívanie impulzom pre rozvoj myslenia vášho dieťaťa. Jednoducho skvelé témy, ktoré sa oplatí prečítať.

Táto kniha by mala byť povinné čítanie každého rodiča. Nielen lenivej matky, ale aj otca. Všetky poznatky v nej sú podľa mňa logické a napísané so zdravým rozumom. Žiadne premotivované výlevy učebnicovej matky. Reálne príklady bežného dňa matky, ktorá má dve deti a chce si svoj život s nimi čo najviac uľahčiť. Netvrdím, že všetko z knihy vo svojom živote s Matejom použijem, ale úprimne sa priznám, že kniha ma vo veľa veciach inšpirovala. Na mnohé situácie mám iný pohľad, ako som mala. Odporúčam knihu prečítať čo najskôr, kým je vaše dieťa malé. Môžete tak postupne aplikovať niektoré metódy a aktivity do výchovy a času stráveného s dieťaťom.

Knihu si môžete kúpiť na stránke Bux.sk

button-bux-e1541068323208

https://www.bux.sk/knihy/429263-motivacne-aktivity-lenivej-mamy-preco-su-rodicia-lepsi-nez-kreativno-vzdelavacie-centra.html

Titul: Motivačné aktivity lenivej matky

Originálny názov: Razvivajuščije zaniatija „lenivoj mamy“

Autor: Anna Bykova

Počet strán: 248

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo: Ikar

Foto: Drominička

0 comments on “Motivačné aktivity lenivej mamy (Anna Bykovová)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: