Romány

Kaviareň v Kodani (Julie Caplinová)

Knihu Kaviareň v Kodani od Julie Caplinovej som prvý raz zaregistrovala na českých knižných účtoch. Tam sa tešila pozitívnym recenziám a ja som iba dúfala, že vyjde aj v slovenskom preklade. Moje očakávanie sa naplnilo a ja som sa s chuťou pustila na cestu do Dánska.

Katie je mladá a krásna žena, ktorá to nemala v živote vždy ľahké. Aj napriek tomu sa jej podarilo vybudovať skvelú kariéru v jednej z najlepších PR agentúr v Londýne. Práca je pre ňu momentálne všetkým a tak pevne dúfa v povýšenie. Pomôcť jej v tom môže pracovná cesta do Kodane, kde sa musí postarať aj o niekoľko londýnskych novinárov. Majú na vlastnej koži spoznať tajomstvo hygge a zistiť, prečo sú Dáni najšťastnejší ľudia na svete. Získa Katie svoje vytúžené povýšenie alebo nájde svoje šťastie v Dánsku?

O tajomstve hygge som už čítala v jednej knihe a tento spôsob života je pre mňa fascinujúci a inšpiratívny. Veľmi ma potešilo, že vyšiel aj román s týmto motívom. Hygge sa tak dostane do povedomia ďalším ľuďom a ak si z neho vezmú čo len kúsok, ich život sa môže zmeniť k lepšiemu.

Kaviareň v Kodani je písaná veľmi chytľavo a z rúk sa odkladá len veľmi ťažko. Hoci je príbeh predvídateľný. Každý zbehlejší čitateľ romantických príbehov bude vedieť, s kým Katie nakoniec strávi zvyšok života. Mne to nevadilo. Naopak, bol to presne ten typ knihy, kde som mohla vypnúť mozog a len sa nechať unášať romantickým a občas dobrodružným príbehom.

Hlavným plusom tejto knihy je autorkin opis prostredia. To je to, čo ma dostalo. Vďaka nej sa ocitnete v kaviarni Varme. V nose pocítite vôňu kávy a škorice. Pri čítaní bude mať pocit, že ste na útulnom mieste, so svojimi priateľmi alebo len tak sama/sám s knihou a popíjate pri tom horúcu čokoládu.

Kniha je vo veľkej miere postavená na priateľstve. Veľmi sa mi páčilo, ako sa z toľkých rozdielnych pováh stali priatelia. Navzájom sa podporili a ukázali aj svoju zraniteľnosť. Dobrý román však nikdy nie je iba o pozitívnych veciach a udalostiach. Ani tu nechýbali intrigy, honba za úspechom a nedorozumenia. Všetko však bolo v znesiteľnej miere a ničoho nebolo príliš.

Kaviareň v Kodani vás najskôr zláka prekrásnou obálkou, ktorú má na svedomí Kateřina Brabcová. Keď sa do príbehu začítate, ocitnete sa na krásnom poznávacom zájazde v Kodani. Spolu s hlavnou postavou Katie si začnete užívať život podľa hygge. Aj vy tak môžete nájsť svoj kúsok šťastia. Román v sebe nesie krásnu oddychovku nielen na dlhé zimné večery. Odporúčam pri čítaní dotvoriť dokonalú atmosféru pomocou sviečok, horúceho nápoja a koláčikov podľa svojej chuti. Zabaľte sa do mäkkej deky a spoznajte tajomstvo najšťastnejších ľudí sveta.

Ukážku z knihy si môžete pozrieť na stránke vydavateľstva:

https://www.grada.sk/kaviaren-v-kodani-100034/

Titul: Kaviareň v Kodani

Originálny názov: The Little Café in Copenhagen

Autor: Julie Caplin

Preklad: Alexandra Janogová

Počet strán: 352

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Grada pod značkou Cosmopolis

Foto: Drominička

3 comments on “Kaviareň v Kodani (Julie Caplinová)

  1. Spätné upozornenie: Cukráreň v Paríži (Julie Caplinová) – Drominička Číta

  2. Spätné upozornenie: Pekáreň v Brooklyne (Julie Caplinová) – Drominička Číta

  3. Spätné upozornenie: Stratený receptár a láska, ktorá neumrela (Jacky Durand) – Drominička Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: