Romány

Pekáreň v Brooklyne (Julie Caplinová)

V minulom roku patrila medzi moje top knihy Kaviareň v Kodani, ktorú napísala Julie Caplinová. Úžasná oddychovka plná chutných škoricových koláčikov a kávy. Nevedela som sa dočkať, keby vyjde v sérii Romantické úteky druhá časť. Pekáreň v Brooklyne som prečítala za pár večerov. Rozhodne nezaostáva za prvým dielom.

Hlavná hrdinka Sophia sa vydáva na výmennú stáž z Londýna do New Yorku. Pracuje pre časopis a má na starosti články o gastronómii. Ubytuje sa nad maličkou pekárňou, ktorú vedie sympatická Bella. Spriatelia sa a Sophie jej začne po práci pomáhať v pekárni. O skvelý program v New Yorku sa jej postará aj Todd. Mimoriadne príťažlivý muž, ktorý si ľahko podmaní všetky ženy. On však odmieta akýkoľvek vážnejší vzťah. To Sophie po predošlom sklamaní s mužmi vyhovuje a tak sa skamarátia. Pobyt v New Yorku si tak užíva a spoznáva nové chute aj miesta.

Do tejto knihy som sa púšťala s tým, že si chcem oddýchnuť. Presne to som aj dostala. Začítala som sa okamžite a s knihou som chodila všade. Pre prípad, že by som mohla prečítať aspoň pár stránok. Sophie ako hlavná postava sa už mihla aj v predošlej knihe. Nemusíte sa však báť, že by knihy na seba nadväzovali. Každá sa dá čítať samostatne a nie nutne v poradí, ako vychádzajú. V tejto knihe som mala trochu problém s prekladom. Vo väčšej miere sa tu opakovalo slovo „príma“. Hoci ide o slovo, ktoré môže byť v hovorovej reči používané, tu ho bolo priveľa. Neraz v kontexte pôsobilo skôr ako pozostatok českého prekladu.

Návšteva New Yorku je pre mňa veľký sen. Nuž a keď sa nedá cestovať, je skvelé môcť navštíviť túto metropolu cez romantický príbeh. Opisy v knihe neboli príliš zdĺhavé, stačili však na navodenie skvelej atmosféry. Horšie to už bolo pri opise jedla. Tam sa mi neustále zbiehali sliny a v nose ma šteklila vôňa čerstvo upečeného chleba a koláčikov. Hotové knižné týranie.

Hlavnú postavu Sophie som si nesmierne obľúbila. Rovnako aj Todda. Lámač ženských sŕdc, ktorý je pod povrchom možno úplne iný, ako sa javí. Autorka v tejto knihe okrem iného prináša pohľad aj na to, ako môže komplikovaný vzťah rodičov zanechať stopy na deťoch. Ale aj to, ako môžu medzi sebou ľudia prekonať spoločenské bariéry.

Pekáreň v Brooklyne je kniha, na ktorú som sa dlhé mesiace tešila a veľmi som si ju užila. Vzrušujúci výlet do New Yorku bol plný úžasných chutí a známych aj menej známych miest. Ako sa na oddychovku patrí, ani tu nechýbala romantika a istá dávka vzrušenia. Párkrát som mala dokonca stiahnuté hrdlo, pretože sa mi chcelo plakať od sklamania, ale aj od dojatia. Toto všetko je zabalené v tej najdokonalejšej obálke od Katky Brabcovej. Teraz môžem opäť nedočkavo čakať na ďalší Romantický útek. Najbližšie do Cukrárne v Paríži.

Ukážku knihy nájdete na stránke vydavateľstva:

https://www.grada.sk/pekaren-v-brooklyne-100050/

Titul: Pekáreň v Brooklyne

Originálny názov: The Little Brooklyn Bakery

Autor: Julia Caplin

Preklad: Alexandra Janogová

Počet strán: 368

Rok vydania: 2021

Vydavateľstvo: Grada pod značkou Cosmopolis

Foto: Drominička

1 comment on “Pekáreň v Brooklyne (Julie Caplinová)

  1. Spätné upozornenie: Cukráreň v Paríži (Julie Caplinová) – Drominička Číta

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: